TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Moniuszko po raz 56.Pod koniec miesiąca (22-25.08) Kudowa zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego.


Pierwszą edycję festiwalu zainaugurowano 15 lipca 1962 r. w dziewięćdziesiątą rocznicę śmierci patrona wydarzenia – St. Moniuszki. Od 2012 r. dyrektorem artystycznym festiwalu jest Stanisław Rybarczyk, dyrygent i animator kultury.
Podczas tegorocznej edycji publiczność usłyszy jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek – Jadwigę Rappe (alt). Artystce towarzyszyć będą Michał Janicki (baryton) i Emilian Madey (fortepian). Koncert rozpocznie się w sobotę (25.08) o godz. 16.30 w Teatrze Zdrojowym (ul. St. Moniuszki 4). W tegorocznej edycji wydarzenia wystąpią także laureaci warszawskiego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki – Jury Horodecki z Białorusi (tenor) i Joanna Zawartko (sopran). Solistów będzie można usłyszeć w środę (22.08) podczas koncertu inauguracyjnego (godz. 19.00 w Teatrze Pod Blachą). Obok nich wystąpią Hanna Sosnowska (sopran), Jacek Jaskuła (baryton), Tomasz Rudnicki (bas-baryton), Andrzej Zborowski (baryton). Podczas tego występu wykonane zostaną fragmenty oper St. Moniuszki w interpretacji solistów, Chóru i Orkiestry Opery Wrocławskiej pod dyrekcją M. Nałęcza-Niesiołowskiego. Hodoreckiego będzie można usłyszeć ponownie w czwartek (23.08) o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny (ul. Kościelna) – artysta wystąpi w towarzystwie Sviatleny Niemahaj (organy). Również w czwartek, o godz. 20.00 w Teatrze Pod Balchą rozpocznie się koncert – Trzy soprany i trzej tenorzy śpiewają Moniuszkę i nie tylko… - podczas którego wystąpią: Joanna Horodko, Magdalena Stefaniak, Agnieszka Sokolnicka, Marek Szymański, Karol Bochański i Bartłomiej Szczeszek.
Nie zabraknie też festiwalowej premiery - operetki Karmaniol St. Moniuszki do libretta O. Milewskiego.
W przedsięwzięciu udział wezmą absolwenci i studenci Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Orkiestry Festiwalowej. W Koncercie Finałowym (sobota, godz. 20.00, Teatr Pod Blachą) kompozycje Moniuszki zostaną wykonane w wersji gospel przez obchodzący w tym roku 40-lecie działalności artystycznej wrocławski zespół Spirituals Singers Band. Tradycyjnie, ostatniego dnia festiwalu o godz. 15.00 rozpocznie się barwny Korowód Moniuszkowski, który przejdzie ulicami kurortu. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.festiwalmoniuszkowski.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej