TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanica pełna gwiazdW październiku Polanica będzie najjaśniejszym punktem na mapie Ziemi Kłodzkiej. Wszystko za sprawą I Festiwalu Marii Czubaszek, w którym udział wezmą m.in. Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Magda Jethon, Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski. Pomysłodawcą imprezy jest Hirek Wrona.


W październiku pobyt w Polanicy ubarwi nie tylko kolor liści, ale również humor znakomitych polskich artystów. Od 10 do 12 października uzdrowisko zaprasza na I Festiwal Marii Czubaszek. Motywem przewodnim festiwalu będzie wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia, a linią muzyczną szeroko rozumiany jazz i piosenka z tekstem. Pomysłodawcą i reżyserem przedsięwzięcia jest Hirek Wrona, który do projektu, oprócz głównej bohaterki festiwalu zaprosił przyjaciół Pani Marii.


- Artyści niczym starzy mistrzowie czeladnikom, przekazują swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Maria Czubaszek i Wojciech Karolak to idealne zestawienie mistrzów słowa i muzyki. Festiwal ma więc na celu przekazywać ich wiedzę młodszemu pokoleniu - mówi Hirek Wrona. - Od jakiegoś czasu przyjeżdżam do Polanicy, pokochałem to miasto i jego okolice. To przepiękne miejsce zasługuje na to, by odwiedzało je więcej osób, a ja chcę Polanicy w tym pomóc - dodaje.


W pierwszej edycji festiwalu przed publicznością wystąpią: Kabaret Hrabi i 7 minut Po. Mistrzowskimi dygresjami i refleksjami zajmą się: Maria Czubaszek, Magda Jethon, Andrzej Poniedzielski i Artur Andrus. Słowu i scenicznemu żartowi towarzyszyć będzie znakomita muzyka w wykonaniu Ewy Bem, Doroty Miśkiewicz i Katarzyny Groniec oraz ich zdolnych muzyków.


Maria Czubaszek


Urodzona w Warszawie pisarka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale kierunków nie ukończyła. W 1960 roku rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. Zadebiutowała jako autorka tekstów reklamowych sloganem: Jeśli chcesz mieć radio to sobie kup. W 1966 roku związała się z radiową Trójką. Znana przede wszystkim jako autorka tekstów satyrycznych słuchowisk tj. Dym z papierosa, Małgorzaty jego życia, Serwus, jestem nerwus. Współpracowała również z telewizją oraz czasopismem Szpilki. Jest autorką tekstów wielu piosenek do muzyki, m.in. Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Najpopularniejsze z nich to: Kochać można byle jak, Rycz, mała, rycz, Wyszłam za mąż - zaraz wracam. Napisała dialogi m.in. do filmu Filip z konopi. Współtworzyła scenariusze do seriali telewizyjnych Na Wspólnej i BrzydUla.Od 2010 roku występuje w improwizowanym serialu Spadkobiercy. Stale pojawia się w Szkle kontaktowym. W 2009 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


Maciej Schulz


Program Festiwalu


10.10. KABARETON, Teatr Zdrojowy, godz. 20.00. Wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret 7 minut Po, gość specjalny Maria Czubaszek. Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski. Wstęp 65 zł (od 1.10. 90 zł).


11.10. KONCERT GALOWY, Teatr Zdrojowy, godz. 20.00. Prowadzenie: Magda Jethon, Maria Czubaszek, Artur Andrus. Wystąpią: Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Groniec, Artur Andrus i Kabaret 7 minut Po. Wstęp 75 zł (od 1.10. 100 zł)


Sprzedaż biletów w Teatrze Zdrojowym. Rezerwacja - 74 8690643 (karnety tylko w przedsprzedaży – 130 zł).


Imprezy towarzyszące:


10.10. DANCING Z KAZIEM, Muszla Koncertowa, godz. 18.00. Prowadzenie: DJ Hirek Wrona.


10.10. LISTA PRZEBOJÓW TRÓJKI Live z Polanicy, przed Teatrem Zdrojowym, godz. 19.00.


11.10. NORDIC WALKING Z CZUBASZEK, zbiórka przed Muszlą Koncertową, godz. 11.00


10-11.10. AKADEMIA ZWIERCIADŁA warsztaty, prowadzenie R. Dziurdzikowska, godz. 12.00.


12.10. KRAKOWSKI SALON POEZJI, Teatr Zdrojowy, godz. 13.00. Z udziałem: M. Czubaszek i A. Andrusa.


www.festiwalczubaszek.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej