TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Festiwal folkloruParada zespołów ulicami Nowej Rudy zainauguruje jubileuszowy 20. Międzynarodowy Festiwal Folkloru (8.08., godz. 15.15). O godz. 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja rozpocznie się koncert grup festiwalowych. Ceremonia otwarcia i towarzyszący jej koncert odbędą się na noworudzkim Rynku o godz. 17.00. Wystąpią m.in. artyści z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Bośni i  Hercegowiny, a także Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda oraz zespół taneczny ZTL Promyki z Wieliszewa. Nazajutrz (9.08)  festiwal przeniesie się na kłodzki rynek (pl. Chrobrego), gdzie o godzinie 16.00 można będzie wysłuchać koncertu w  wykonaniu uczestników imprezy. Festiwal powróci do Nowej Rudy 10 sierpnia. O godz. 10.00 na parkingu przy Intermarche (ul. Kłodzka 14c) odbędzie się prezentacja zespołów festiwalowych.


Kolejny dzień festiwalu (11.08) rozpocznie się sportowo - o godz. 10.00 na Orliku przy Gimnazjum nr 2 (ul. Akacjowa8) rozegrany zostanie turniej piłkarski uczestników festiwalu.  Następnie, od godz. 16.00, na miejskim Rynku odbędą się Noworudzkie Zabawy z Kawą. W programie m.in. pokaz parzenia  kawy, degustacje kawowych rarytasów oraz muzyka na żywo. Koncert finałowy i ceremonia zamknięcia festiwalu odbędą się 12 sierpnia. O godz. 16.00 w Rynku podziwiać będziemy występy artystów z Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowiny, a także -  po raz drugi - zespół taneczny ZTL Promyki z Wieliszewa oraz gospodarzy imprezy ZPiT Nowa Ruda. O godz. 21.00 swój  koncert da zespół Raz, Dwa, Trzy.


Raz, Dwa, Trzy - zespół założony w 1990 r. przez 4 studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Łączy  muzykę rockową z poezją. Grupa wygrała 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. W 1992 r. wystąpili w Jarocinie.  Nagrali 7 płyt studyjnych.


 


Martyna Poloczek
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej