TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sierpień w Nowej RudzieDrugi miesiąc wakacji upłynie w Nowej Rudzie pod znakiem folku i kawy.


Już po raz dwudziesty drugi Nowa Ruda zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Folkloru. W tym roku odbędzie się on w dniach 6-10 sierpnia. Podczas wydarzenia publiczności zaprezentują się zespoły z Grecji, Rumunii, Irlandii, Armenii, Białorusi. Polskę reprezentować będzie oczywiście Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Festiwal, jak co roku, zainauguruje parada ulicami miasta (6.08, godz. 15.30). Po niej, o godzinie 16.00, w kościele pw. św. Mikołaja obędzie się prezentacja artystów, którzy o godz. 17.00 wezmą udział w koncercie inauguracyjnym na noworudzkim Rynku. Nazajutrz, 7 sierpnia o godz. 16.00, muzycy pojawią się na kłodzkim rynku (pl. B. Chrobrego), a dzień później (8.08) wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim (godz. 10.00, boisko przy CKG Nowa Ruda w Ludwikowicach, ul. Fabryczna 2). Tego samego dnia o godz. 16.00 Grecy wystąpią w Galerii Twierdza Kłodz-ko (ul. Noworudzka 2). W sobotę 9 sierpnia impreza przeniesie się do Jugowa, gdzie w nadleśnictwie od godz. 15.00 można będzie próbować Kuchni Świata. Degustacje umilać będą występy zespołów kół gospodyń wiejskich. Koncert finałowy festiwalu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00 na Rynku w Nowej Rudzie.


W sobotę 9 sierpnia od godz. 11.00 do 15.00 centrum miasta wypełni się aromatem świeżej kawy. Noworudzki MOK, kawiarnie Biała Lokomotywa oraz Pożegnanie z Afryką z Wrocławia zapraszają na dzień kawy. Miłośnicy małej czarnej, espresso, cappuccino, latte czy innych kawowych odmian będą mieli okazję poznać proces palenia kawy oraz ABC baristy. Dodatkowo, na polsko-czeskich stoiskach ceramicznych, z pewnością można będzie zakupić gustowne filiżanki.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej