TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Nowa Ruda FolkPo raz 26. Nowa Ruda zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Będzie kolorowo, wesoło i ludowo. W ramach wydarzenia w Nowej Rudzie i okolicach wystąpi 10 zespołów z 7 państw.


To już 26. święto folkloru w Nowej Rudzie. Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 12 sierpnia. Udział w niej weźmie 10 zespołów z 7 państw. Oprócz Polski z gospodarzem imprezy ZPiT Nowa Ruda na czele, będą to Włochy, Węgry, Ukraina, Serbia, Panama i Benin. Festiwal rozpocznie się 8 sierpnia o godz. 17.00 od tradycyjnej parady noworudzkimi ulicami, która wyląduje na miejskim Rynku. Tam o godz. 18.00 rozpocznie się koncert inauguracyjny, a o godz. 21.00 na miejskiej scenie wystąpią TREvoci Tenorzy.
Czwartek (9.08) rozpocznie się piłkarskim akcentem. Na stadionie CTS w Nowej Rudzie-Słupcu (ul. Kłodzka 16) o godz. 10.00 rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Piłkarski Folk Football. Wieczorem (godz. 19.00) artyści wystąpią na Rynku w Strzegomiu.
W piątek (10.08) zespoły zaprezentują się na Skwerze Kultury przy Moście św. Jana w Kłodzku (godz. 16.00) a w strzegomskim parku miejskim (godz. 20.00) koncert dadzą ludowe kapele.
Jedenastego sierpnia festiwal przeniesie się do Jugowa, gdzie na terenie Nadleśnictwa wystąpią koła gospodyń wiejskich Gminy Nowa Ruda (godz. 15.00) oraz artyści biorący udział w 26. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru (godz. 17.00). Od godz. 10.00 na Rynku trwać będą Noworudzkie Zabawy z Kawą oraz pokazy kuchni świata.
Niedziela (12.08) rozpocznie się od prezentacji kapel w Minieurolandzie w Kłodzku (od godz. 10.00 do 12.00). Folkowi artyści wystąpią również w kościele pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie (godz. 17.00). Koncert Finałowy odbędzie się na noworudzkim Rynku o godz. 18.00. Na zakończenie festiwalu niebo rozbłyśnie kolorowymi fajerwerkami. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


Komu wciąż brakować będzie emocji, powinien odwiedzić Dawną Kopalnięw Nowej Rudzie, w której mieści się m.in. Muzeum Górnictwa. Zwiedzanie podziemnych korytarzy to niezapomniana przygoda.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej