TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Mistrzowskie biegiW drugiej połowie lipca Ziemia Kłodzka zaprasza biegaczy na wielkie sportowe zmagania. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (21-24.07) oraz Mistrzostwa Polski w Biegu Alpejskim (30-31.07) to wakacyjne atrakcje dla aktywnych.


Uroczysta ceremonia otwarcia Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich odbędzie się w czwartek (21.07) o godz. 17.30, w lądeckim Amfiteatrze (ul. Orla 7).


Czterodniowe wydarzenie oferuje uczestnikom siedem niezwykle malowniczych tras. Jeszcze pierwszego dnia festiwalu o godz. 18.00 wystartuje Bieg 7 szczytów oraz Super Trial 130. Trasa pierwszego obejmuje zasięgiem Koronę Ziemi Kłodzkiej czyli 7 pasm górskich otaczających nasz region – Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe) i Kłodzka Góra (Góry Bardzkie). Do pokonania bagatela 240 km, a różnica wysokości to 1164 m. Trasa prowadzi przez Lądek - Śnieżnik - Jagodną - Jamrozową Polanę - Kudowę - Szczeliniec Wlk. - Wilczą Przełęcz - Bardo i finiszuje w Lądku. W tym samym dniu, również o godz. 18.00 wystartuje mniej wyczerpujący bieg Super Trial (130 km). Jego trasa prowadzi przez Lądek, Śnieżnik, Jagodną, Jamrozową Polanę i Kudowę. Oba biegi odbywać się będą w nocy - pierwsi zawodnicy Super Trial 130 przybędą do Kudowy ok. godz. 7.00, a pierwsi uczestnicy Biegu 7 szczytów ok. godz. 22.00 osiągną metę.


W piątek (22.07) o godz. 20.00 rozpocznie się Bieg K-B-L (110 km), którego uczestnicy podążą dokładnie po trasie 7 szczytów jednak dopiero na odcinku Kudowa – Lądek. Dla amatorów  biegów przygotowano również dwie propozycje odbywające się w paśmie Gór Złotych – Złoty Maraton (43 km) oraz Złoty Półmaraton (21 km). Złoty Maraton wystartuje w sobotę (23.07) o godz. 11.00 – jego trasa pobiegnie z uzdrowiska Lądek do Złotego Stoku, aby finiszować w Lądku. Złoty Półmaraton rozpocznie się w tym samym dniu o tej samej porze (trasa uzdrowisko Lądek - Złoty Stok).  Również w sobotę o godz. 6 rano wystartuje Ultra Trial. Trasa o długości 65 km wystartuje w Lądku i poprowadzi przez Trojak, Stary Gierałtów i Czernicę, potem połączy się ze szlakiem Złotego Maratonu by finiszować w Złotym Stoku. Dla biegaczy specjalizujących się w krótszych dystansach przygotowano Trojak Trial (10 km) charakteryzujący się trudnym odcinkiem prowadzącym po okolicznych skałach. Zawody wystartują w niedzielę (24.07) o godz. 10.00, trasa pobiegnie z uzdrowiska Lądek poprzez masyw Góry Trojak z metą w Lądku. Zapisy na biegi są już otwarte, zgłoszenia przyjmowane są do dnia startów poszczególnych biegów.


Na uczestników DFBG czeka bezpłatne pole namiotowe 400 metrów od biura zawodów. Szczegóły na temat zawodów na www.dfbg.pl


 


Mistrzostwa Polski w Biegu Alpejskim (30-31.07)


Biegi górskie w systemie alpejskim charakteryzuje trasa w większości prowadząca pod górę, najczęściej na sam szczyt wzniesienia. Góra Śnieżnik (1425 m n.p.m.) wznosząca się nad Międzygórzem to wprost idealne miejsce, zarówno na kontakt z naturą jak i na sprawdzenie własnej kondycji w tej konkurencji. Trasa biegu liczy blisko 12 km (przewyższenie 1150 m). Tegoroczny XXIII Ogólnopolski Bieg Śnieżnicki czyli Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegu Alpejskim wystrartują w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10.50 (z ul. Sanatoryjnej). Już w piątek wieczorem będzie można odebrać swój numer startowy w biurze zawodów.


Niedzielę organizatorzy zarezerwowali dla dzieci i młodzieży na Małe Biegi Śnieżnickie – Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Biegach Górskich. Szczegóły dotyczące zawodów na stronie www.bystrzycaklodzka.pl


Ewa Chalecka


Fot. P. Dymus
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej