TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Przestrzeń dla sztukiW październiku (9-10) rewitalizowany Pałac Gorzanów zaprasza na Festiwal Animacji Przestrzeni, którego celem jest przywrócenie obiektowi dawnej świetności poprzez różnorodne działania artystyczne.


Podstawowym założeniem wydarzenia jest wymiana informacji oraz wzajemne przenikanie i uzupełnianie się specjalistycznej wiedzy z obszaru historii sztuki, architektury, inżynierii dźwięku, muzyki i teatru. Do udziału w jego przygotowaniu zaproszeni zostali artyści (w tym zagraniczni) oraz wolontariusze ze szkół i ośrodków kultury powiatu kłodzkiego. W piątek (9.10) o godz. 18.00 odbędzie się koncert grupy Zabelov Group z Pragi (ambient-cinematic), następnie o godz. 19.30 organizatorzy zapraszają na spektakl Valdštejnské Imaginárium.
W sobotę (10.10) o godz. 10.00 rozpoczną się wykłady i prezentacje przedstawicieli dziedzin sztuki z Polski i Czech (Akademia Teatralna w Pradze, Akademia Muzyczna w Pradze, Akademia Ekonomiczna w Pradze, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Kultury Polskiej w Warszawie). O godz. 16.00 organizatorzy zapraszają na interaktywne zwiedzanie pałacu (sound-walk z badaniem akustyki pomieszczeń oraz ich możliwości dźwiękowo-wizualnych). Godzinę później Jiři Vydra przedstawi dorobek Loggi Wallensteina w Jičinie oraz dokumentację filmową swoich działań. O godz. 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Bavlna Trio z Pragi, a potem praska grupa Korjen wykona utwory world music. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program festiwalu dostępny na www.palacgorzanow.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej