TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wszystko o aktorstwieTegoroczna, szósta już edycja wrocławskiego Festiwalu Aktorstwa Filmowego zagości również w Bystrzycy (17-18.10). Miasto odwiedzą m.in. Bogusław Linda, Małgorzata Kożuchowska, Jan Nowicki, Bronisław Cieślak i Anna Samusionek.


Festiwal Aktorstwa Filmowego (FAF) zainaugurowano w 2013 r. we Wrocławiu. Dyrektorem festiwalu jest Stanisław Dzierniejko, a o część artystyczną wydarzenia dba popularny aktor i reżyser – Bogusław Linda. Program przeglądu jest dobrany w taki sposób, aby przybliżyć publiczności największe dokonania aktorskie XX i XXI w.
Co roku podczas FAF najwybitniejsi aktorzy otrzymują statuetkę Platynowego Szczeniaka. Laureatmi nagrody są m.in. Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Jan Nowicki, Krystyna Janda. W konkursie o Złote Szczeniaki jurorzy, którymi są inni aktorzy, nagradzają najlepsze role pierwszo- i drugoplanowe ostatniego roku. Festiwal to również okazja do spotkań i dyskusji z gwiazdami polskiej sceny filmowej. W programie znajdują się również prelekcje znawców kina, seanse filmowe, przedstawienia oraz warsztaty aktorskie dla młodzieży.
Bystrzycka odsłona FAF ruszy we wtorek (17.10) i potrwa dwa dni.
W programie pierwszego dnia festiwalu m.in. monodram Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i Telimeny w wykonaniu Anny Samusionek oraz najnowszy spektakl teatralno-muzyczny Lwowska tęsknota w wykonaniu Jana Nowickiego. Wieczorem (godz. 20.00) odbędzie się uroczysta gala wręczenia Małgorzacie Kożuchowskiej nagrody Złotego Szczeniaka. Warto zaznaczyć, że ta uroczystość odbędzie się po raz pierwszy poza Wrocławiem. Na środę zaplanowano m.in. spotkanie aktorów z najmłodszą publicznością oraz spotkania z Bogusławem Lindą i Bronisławem Cieślakiem. Szczegółowy program festiwalu na www.bystrzycaklodzka.pl oraz www.kultura.bystrzycaklodzka.info. Impreza jest otwarta. Wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Wszelkich informacji dotyczących FAF 2017 udziela sekretariat MGOK pod nr tel. 74 8110591.


Udział w wydarzeniu zapowiedzieli:


Bogusław Linda - aktor, reżyser, scenarzysta, pedagog. Odtwórca wielu ról filmowych i teatralnych. Znany m.in. z filmów: Psy i Psy II (reż. W. Pasikowski), Demony wojny według Goi (reż. W. Pasikowski). Wyreżyserował trzy filmy fabularne: Seszele (1988), Sezon na leszcza (2000), Jasne błękitne okna (2006).
Jan Nowicki - aktor filmowy i teatralny. Wykładowca PWST w Krakowie, w latach 1973-74 prodziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Na ekranie debiutował w 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Od 1967 wystąpił również w wielu filmach węgierskich w reżyserii swojej żony Marty Mészáros.
Bronisław Cieślak - aktor kultowego serialu 07 zgłoś się. W 1968 r. z powodzeniem rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, a potem również w Krakowskim Ośrodku Telewizyjnym. Twórca wielu programów telewizyjnych. W latach 1997-2005 poseł na Sejm RP.
Anna Samusionek - aktorka teatralna i filmowa. Związana z Teatrem Rozmaitości, jednak często występuje gościnnie również w innych teatrach. Za drugoplanową rolę w filmie Darmozjad polski otrzymała nagrodę na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni.
Małgorzata Kożuchowska - aktorka teatralna i filmowa. Popularność przyniosły jej role m.in. w M jak miłość, Rodzinka.pl, Druga szansa. W 2006 r. artystka wydała płytę pt. W futrze. Od 2007 r. jest ambasadorem, a od 2010 r. członkiem Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie.


tekst: Ewa Chalecka
fot.: Lidia Popiel
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej