TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Ferie na biegówkachZiemia Kłodzka to idealne miejsce dla amatorów nart biegowych. Kusi nie tylko liczbai różnorodność tras, ale i ciekawe propozycje dla miłośników sportowych zmagań.


Do dyspozycji narciarzy biegowych jest już prawie 300 km oznakowanych i utrzymanych tras narciarstwa biegowego w rejonie Zieleńca, Czarnej Góry, Stacji Narciarskiej Spalona, Lasówki w Górach Bystrzyckich, a także w rejonie Orlickiego Záhoří w Górach Orlickich. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności – właśnie dlatego każdy narciarz znajdzie w ofercie propozycję dostosowaną do własnych umiejętności.
W sobotę (13.02) w Bielicach odbędą się zawody narciarstwa biegowego Ultrabiel czyli maraton narciarski na najdłuższym dystansie w Polsce. Bieg na 60 km organizowany jest wraz z biegami towarzyszącymi na 20 km i 10 km, które dopełniają sportową ofertę. Trasa wszystkich biegów jest dobrze oznakowana. W zawodach na 60 km uczestnicy pokonują dwudziestokilometrową pętlę trzykrotnie. Zawody rozpoczną się o godz. 9.30 i odbędą się bez względu na pogodę.
W ostatnią sobotę miesiąca (27.02) Sienna zaprasza na biegi narciarskie 2. Strońska Żmija. Trasa zawodów prowadzi przez malowniczy Żmijowiec, a zmagania połączone są z konkursem na najlepsze zygzaki umieszczone na strojach narciarskich. Impreza ma charakter rekreacyjny. Rejestracja zawodników rozpoczyna się o godz. 9.00, a koszt biletu na jednorazowy wjazd koleją KLH wynosi 5 zł. Organizatorzy zawodów zapewniają przewodników oraz gorący posiłek.


Szczegółowe mapki tras oraz informacje na temat organizowanych biegów narciarskich dostępne są na www.bystrzycaklodzka.pl, www.ultrabiel.pl oraz na www.stronie.pl


Inne wydarzenia:
20.02 – Otwarte Mistrzostwa Lasówki w biegu narciarskim techniką klasyczną K-4KM, M-8KM oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start o godz. 11.00, Lasówka.
21.02 – Bystrzycki Bieg Narciarski Techniką Dowolną K-10KM, M-15KM oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start o godz. 11.00, stacja narciarska Spalona.


Imprezy biegowe w Dusznikach / Jamrozowa Polana.
W pierwszy weekend lutego (6-7.02) rozegrane zostaną zawody z cyklu Bieg na igrzyska. Na starcie zjawi się ok. 300 młodych zawodników, spośród których wyławiane będą talenty na miarę Justyny Kowlaczyk. Impreza ta już od kilku lat gości w Dusznikach. W całym tegorocznym cyklu wystartuje ok. 800-900 zawodników, a całość zakończy specjalna gala z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Narciarskiego, sponsorów i organizatorów, gdzie najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach rozdane zostaną atrakcyjne nagrody.
W Walentynki (14.02) na Jamrozowej Polanie odbędzie się 3. edycja zawodów w biegach narciarskich dla amatorów z cykluSalomon Nordic Sunday. To największe tego typu za-wody w Polsce. Startują w nich zawodnicy na różnympoziomie sportowym - zarówno ci, którzy zaczynajądopiero swoją przygodę z biegówkami, jak i czołówkaamatorów z Polski i Czech. W Dusznikach ścigać siębędą techniką klasyczną i dowolną. Na najlepszychczekają atrakcyjne nagrody.


W dniach 22-28.02 Jamrozowa zaprasza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w biathlonie. To najważniejsze zawody dla juniorów i juniorów młodszychw całym zimowym sezonie. Ceremonia otwarcia 22.OOM Dolny Śląsk 2016 w biathlonie odbędzie się 23.02 o godz. 12.10. Ściganie rozpocznie się dzień później (24.02). O godz. 10.00 wystartują juniorzy w biegu sprinterskim a po nich (godz. 10.40) juniorzy młodsi. Juniorki wystartują o godz. 13.00, a juniorki młodsze o 13.30. W czwartek (25.02) rozegrane zostaną biegi pościgowe. Juniorzy ruszą na trasy ogodz. 9.50, juniorzy młodsi o 10.40, juniorki o 13.00, a juniorki młodsze o 13.50. Kolejne starty (biegi indywidualne) zaplanowano na 27 lutego - starty o godzinach: 10.00, 10.40, 13.00 i 13.30. Zawody zakończą biegi sztafetowe (28.02). Pierwsi pobiegną juniorzy (godz. 9.15) a zaraz po nich juniorzy młodsi (9.20). Bieg sztafetowy juniorek rozpocznie się o godz. 11.45, a juniorek młodszych 5 minut później. O godz. 13.30 odbędzie się ceremonia zakończenia igrzysk.


Szczegóły na www.jamrozowa.eu
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej