TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wyścigi grubasówJuż 3 lutego w Karłowie rozegrany zostanie zimowy wyścig kolarski Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe. Na spragnionych wrażeń amatorów dwóch kółek czeka 30-kilometrowa trasa.


Monteria FAT BIKE RACE Góry Stołowe to pierwszy zimowy wyścig kolarski w Polsce. W tym roku odbędzie się 3. edycja zawodów, które jednocześnie są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w fat bike.
Fat Bike przyciąga wielu miłośników zimowego szaleństwa. Niektórzy przyjeżdżają na ten wyścig zdobywać 1. miejsce, inni chcą sprawdzić możliwości rowerów, jeszcze inni oczekują po prostu dobrej zabawy na śniegu. Przykładem jest Bartosz Huzarski, czołowy polski kolarz szosowy, który w 2. edycji wyścigu wystartował dla zabawy i sprawdzenia fenomenu rowerów fat bike. Trasa zmagań (30 km) wiedzie przez szlaki biegowe i rowerowe, wytyczone w Parku Narodowym Gór Stołowych. Start i metę zlokalizowano w Karłowie w Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym PNGS. Zawodnicy przejadą m.in. przez Pasterkę i Ostrą Górę, a także Skały Puchacza, okrążając w ten sposób Szczeliniec Wielki. Start o godz. 11.00. Dzień wcześniej (2.02) o godz. 18.00 rozegrany zostanie prolog. Szczegóły na stronie www.fatbikerace.pl


Fat bike – to rowery wyróżniające się szerokimi oponami, których profil rozpoczyna się od 4”. Inne różnice, to m.in. szerokie obręcze i piasty, miękkie przełożenia oraz specjalna rama. Jednym słowem
to rowery-grubasy.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej