TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Europejskie DusznikiDuszniki uhonorowane zostały zaszczytnym przywilejem. Inauguracja polskiej prezentacji w Unii Europejskiej na Dolnym Śląsku odbędzie się właśnie w tym uzdrowisku.


Obchody rozpoczną się w piątek (1.07) o godz. 16.00. W dusznickim Muzeum Papiernictwa, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa Paszporty krajów Unii Europejskiej, obejrzymy m.in. paszport Fryderyka Chopina wydany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, a Sudecki Oddział Straży Granicznej pokaże najnowsze techniki badania autentyczności paszportów. Aby uczcić narodowe i europejskie wydarzenie w scenerii barokowego młyna dusznicki chór Makrotumia wykona Mazurka Dąbrowskiego i Odę do radości. Od godz. 16.00 prezydencja witana będzie także w Parku Zdrojowym, gdzie wystąpią polskie oraz czeskie zespoły rockowe i przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o Unii Europejskiej o nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. O godz. 18.30 w Dworku Chopina odbędzie się prelekcja na temat celów polskiej prezydencji, którą uświetni koncert Kasi Stankowskiej pt. Fryderyk Chopin – obywatel Europy. Po godz. 22.00 w parku nastąpi otwarcie i pokaz zmodernizowanej kolorowej fontanny, a także Lasershow Visual Sensation, podczas którego Kasia & Paula – Electrica Duo zaprezentuje połączenie elektronicznych skrzypiec i harfy. Drugiego lipca impreza przeniesie się na boisko przy al. Chopina. O godz. 16.00 zaprezentuje się grupa wokalna Splot z Dusznik, a o godz. 17.30 Centrala 57 Blues Band. Dwie godziny później (19.30) sceną zawładną Leszcze, które o godz. 21.00 zmieni Oddział Zamknięty. Po koncercie dyskoteka pod gwiazdami.


Kasia Stankowska - wokalistka jazzowa. Zadebiutowała w Big-Bandzie Aleksandra Mazura. W 2000 r. zdobyła nagrodę specjalną Festiwalu Jazz nad Odrą.


Kasia & Paula - skrzypaczka Katarzyna Szubert i harfistka Paulina Antkowiak, jako jedyne w Polsce oraz jedne z nielicznych na świecie łączą skrzypce elektroniczne z elektroniczną harfą.


Leszcze - zespół powstał w 2001 r. w Gdyni. W tym samym roku ukazała się ich debiutancka płyta Wolne Miasto Dancing; rok później album Ta dziewczyna. Singiel Kombinuj dziewczyno został okrzyknięty hitem lata 2003 roku.


Odział Zamknięty - warszawski zespół rockowy powstał w 1979 r. Największe hity to: Ten wasz świat, Obudź się, Andzia i ja. Dorobek zespołu to 6 albumów studyjnych, 2 koncertowe i 5 składanek.


Centrala 57 Blues Band - zespół z Ziemi Kłodzkiej. Ich muzyka to blues & rock z elementami reggae i bossa-novy.


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej