TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Energia i rytmZawody breakdance, sprawnościowy pokaz le parkour oraz występ Bladego Krisa - gwiazdy beatboxu, to atrakcje zaplanowane w Bystrzycy na ostatnią sobotę listopada (26.11).


Tego dnia od godz. 17.00 w hali sportowo-widowiskowej (ul. Słowackiego 4), rozpoczną się II Zawody Breakdance. Przed rozpoczęciem zmagań, o godz. 15.00, organizatorzy zapraszają na warsztaty hip-hopu prowadzone przez Annę Nowak z Laboratorium Tańca Fit z Ponikwy, a o godzinie 16.00 na warsztaty beatboxu prowadzone przez samego Bladego Krisa. Kolejne atrakcje popołudnia to interaktywne pojedynki rozgrywane pomiędzy tancerzami (tzw. bitwy) oraz pokazy umiejętności taneczno-
akrobatycznych. Tego wieczoru odbędzie się również BBoy Show oraz występ klubu sportowego Parkour Wrocław. Grupa powstała pod koniec 2005 r. Zrzesza głównie traceurów (tancerzy), zaangażowanych w promowanie parkur, jako nowej formy aktywności fizycznej. Bystrzyckie zawody urozmaici występ znanego beatboxera Bladego Krisa (wł. Krzysztofa Kadeli). Artysta swoje umiejętności szlifuje od 10 lat, dzięki temu jego występy to prawdziwe spektakle. W 2004 r. Blady Kris zdobył I miejsce w pierwszych oficjalnych mistrzostwach Polski w beatboxie. Obecnie artysta organizuje warsztaty zarówno w Polsce jak i zagranicą. Opatentował też własny system ćwiczeń zwany Chórem Bladego Krisa – pozwala on w 2 tygodnie posiąść umiejętności, które młodzi beatboxerzy ćwiczą przez pół roku. Ogromną popularność przyniosła artyście, wyprodukowana przez telewizję TVN, I
polska edycja programu Mam Talent, w której Blady Kris doszedł do finału i ostatecznie zajął 4 miejsce.
Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.mgok.pknet.pl oraz www.laboratorium-tanca.pl


Ewa Chalecka


Trzy żywioły:
- Breakdance - niezwykłe połączenie akrobacji i tańca wymagające dobrego poczucia rytmu i predyspozycji fizycznych. Występ breakdance rozpoczynają dynamiczne kroki połączone z gestykulacją (toprock). Potem pojawiają się figury rotacyjne (power moves). Z części dynamicznej tancerz płynnie przechodzi do części statycznej (freez), w której zastyga na kilka sekund zaskakując publiczność trudną figurą. Pokaz kończą kroki (footwork).


- Le parkour - forma aktywności fizycznej,polegająca na pokonywaniu wszelkich napotkanych na wyznaczonej drodze przeszkód, w jak najprostszy i najszybszy sposób. Technikę spektakularnego przemieszczania się rozpowszechnił film Luca Bessona Yamakasi - współcześni samurajowie.- Beatbox - sztuka tworzenia dźwięków za pomocą krtani, gardła, ust, języka, a także przepony. Za jednego z prekursorów beatboksu uznano jazzmena Louisa Armstronga, który podczas wykonywania utworu Heebien Jeebies zapomniał tekstu i w miejscu słów umieścił powtarzane rytmicznie sylaby, co dało początek nowemu wokalnemu gatunkowi – scatowi.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej