TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Energetyczna PolanicaW marcu Polanica stawia na dobrą zabawę. Irlandzkie widowisko multimedialne oraz spektakl teatralny z doborową obsadą (m.in. Tatiana Arciuchi Bartosz Opania) wprowadzą nas z energią w wiosenną atmosferę.


Dziewiątego marca (godz. 19.00) w Teatrze Zdrojowym zaprezentowane zostanie widowisko pt. Eachtra (muzyka, taniec, animacja i narracja) - projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i formacji tańca irlandzkiego Ellorien. Muzycy i tancerki współtworzą widowisko łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii oraz Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, dud, saksofonu, gitar i perkusji. Bilety wstępu w cenie 30 zł do nabycia w Teatrze Zdrojowym.


Pod koniec miesiąca (28.03,godz. 19.00) Polanica zaprasza ponownie do Teatru Zdrojowego. Tym razem na spektakl Pod niemieckimi łóżkami. Przedstawienie w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, to teatralna impresja na temat książki Justyny Polańskiej pod tym samym tytułem. Komedia prezentuje losy polskiej sprzątaczki, wygarniającej wstydliwe brudy spod łóżek swoich niemieckich pracodawców. Autorka z dowcipem i w bezkompromisowy sposób obala stereotypy o niemieckim ordnungu, pokazując ludzkie słabości i uprzedzenia. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych, a wystąpią w nim Tatiana Arciuch, Bartosz Opania i Bartek Kasprzykowski. Bilety wstępu w cenie 60 zł do nabycia w Teatrze Zdrojowym.


MS


fot. M. Power Peła


Jig Reel Maniacs


Jedna z najstarszych formacji muzyki celtyckiej w Polsce (działa od 1990 roku). Zespół gra tzw. Celtic fusion - celtyckie brzmienia skojarzone z takimi gatunkami jak: jazz, funk, rock, reggae i chillout - muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na: skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijkę, gitary, pianino elektryczne i moog, perkusję i głos.


Ellorien


Żeński zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Na stylistykę choreografii zespołu wpływ miała praca z Sarah Clark TCRG - solistką znanych nacałym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna znajlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej