TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
52. Dni KłodzkaTegoroczne święto miasta potrwa blisko dwa tygodnie (15-26.05). Uświetnią je wystawy, spotkania i koncerty m.in. występ grupy Enej (18.05).

Dni Kłodzka zainauguruje bezpłatny koncert (15.05) chóru Camerata Nova z Nachodu, który rozpocznie się o godz. 19.15 w kościele Matki Bożej Różańcowej. Dzień później w sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1) odbędą się trzy koncerty (o godz. 9.30 i 11.45 - Dzieci Dzieciom - To były piękne dni; a o godz. 17.00 - Gala 50, podczas której wystąpią m.in. Kłodzka Orkiestra Symfoniczna LO-98, Chór z gór, chór Lutnia).
W piątek 17.05 o godz. 18.00 w Kawiarni Cynamonowa Kaffee Klub odbędzie się spotkanie z pochodzącą z Kłodzka autorką dziewięciu tomików poezji – Zofią Mirską.

W sobotę (18.05) o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Kusocińskiego 2 rozpocznie się impreza Miasta Funduszami Malowane. W programie m.in. pokazy tańców i walk rycerskich, prezentacja koreańskiej sztuki walki mieczem oraz koncert półfinalisty programu Must Be The Music.
Punktem kulminacyjnym będzie występ zespołu Enej (start godz. 21.00).

Na zakończenie Dni Kłodzka miasto zaprasza na spektakl teatralny pt. Pomnę, pomnę... w reż. Ilony Krawczyk (25.05, godz. 17.00, sala widowiskowa KCKSiR). Przedstawienie jest inspirowane historią przesiedlenia mieszkańców Dolnego Śląska z terenów obecnej Ukrainy. Wstęp wolny.
Ewa Chalecka
Zespół Enej 18.05


Grupa powstała w 2002 r. w Olsztynie prezentuje energetycznego rocka z domieszką folku i reggae, okraszone brzmieniem wschodniego akordeonu. W 2008 r. pojawiła się debiutancka płyta zespołu pt. Ulice, a w 2010 roku Folkorabel. Jeszcze w tym samym roku zespół zagrał na Przystanku Woodstock, a następnie podczas warszawskiego finału WOŚP. Rok później Enej zwyciężył w pierwszej polskiej edycji Must Be The Music - Tylko Muzyka. W nagrodę wystąpił na festiwalu Sopot Top-Trendy 2011; pojawił się też na Heineken Opener Festiwal. Rok później powstał nowy utwór – Skrzydlate ręce - który pomógł grupie w wygraniu konkursu Superpremiery 2012 na festiwalu w Opolu.

Miasto sztuki


Pokazy multimedialne, wystawy, spotkania i koncert muzyki dawnej w wykonaniu Jacka Kowalskiego to propozycje Muzeum Ziemi Kłodzkiej na maj.

Siedemnastego maja o godz. 19.00 obiekt zaprasza na bardzo artystyczną Noc Muzeów. Zwiedzającym udostępniona zostanie wystawa sztuki współczesnej (rzeźba, fotografia, instalacje i multimedia) pod hasłem Sztuka Miasta. Wezmą w niej udział artyści pochodzący z Ziemi Kłodzkiej, Wrocławia, Poznania oraz Paryża – Ludwika Ogorzelec, Jerzy Kosałka, Renata Jarodzka, Leszek Frydryszak, Valeria Cocco, Michał Pietrzak, Marcin Fajfruk, Zbyszek Muziewicz, Marcin Sztukiewicz oraz Stefan Wojnecki. Kulminacją będzie performence Jerzego Kosałki pt. Sztuka magiczna w magicznym Kłodzku.

Pozostałe wydarzenia:

19.05 o godz. 19.00 - koncert Maj z muzyką dawną. Wystąpi Jacek Kowalski w repertuarze pieśni powstańczych z 1863 r. Wstęp bezpłatny.
23.05 o godz. 18.00 - spotkanie z cyklu My, Kłodzczanie. Sylwetka zasłużonej dla miasta Krystyny Toczyńskiej-Rudysz.

W ostatni weekend miesiąca na muzealnym dziedzińcu odbędzie się giełda skał i minerałów (25.05, od godz. 9.00) oraz wielkie targi staroci (25-26.05, od godz. 8.00).


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej