TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dziwna paraDziewiątego marca kłodzka publiczność będzie miała okazję obejrzeć doskonały spektakl autorstwa Neila Simona, który zaprezentuje dwóch rewelacyjnych aktorów – Artur Barciś i Cezary Żak.


Spektakl Dziwna para to jeden z legendarnych hitów Broadwayu. Jego autor - Neil Simon, jeszcze za życia miał tam teatr swego imienia. Był też najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie. Niemal wszystkie sztuki Simona zostały przeniesione na ekran - również w kinie do dziś cieszą się wielkim powodzeniem. Podobnie było z kinową wersją Dziwnej pary, w której wystąpili rewelacyjni Jack Lemmon i Walter Mathau. W Kłodzku swój kunszt aktorski zaprezentuje duet komediowy – Artur Barciś i Cezary Żak.
Bohaterami sobotniego spektaklu są: kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i bałaganiarz imieniem Oskar oraz jego zaprzeczenie - domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks. Niecodzienna para spotyka się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwa obu bohaterów rozpadają się, Oskar w trosce o los kolegi proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, które z tego wyniknie jest tak zabawne, że spektakl powinien obejrzeć każdy.


ECh
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej