TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dzień dawcy szpikuFundacja DKMS Polska wspólnie z Małgorzatą Jędrzejewską-Skrzypczyk i Małgorzatą Felcenloben organizuje Dzień Dawcy Szpiku dla Cypriana i Innych.


Dnia 24 listopada, w niedzielę w Kłodzku i w Nowej Rudzie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dzięki temu, być może właśnie Ty uratujesz komuś życie.


W niedzielę 27 pażdziernika odbyły się już dwa Dni Dawcy dla Cypriana i Innych. W Polanicy Zdroju Katarzyna Jędryka wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Polanica przeprowadziła akcjęrejestracji w Cafe Kinol. Efekt to 122 nowych potencjalnych dawców, zarówno z samej Polanicy jaki z okolicznych miejscowości. Rejestrowali się również turyści z różnych stron Polski. Szczególnym akcentem był przyjazd i rejestracja grupy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof Sylwestra Kaliskiego z Bystrzycy Kłodzkiej.


Druga akcja odbyła się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, gdzie inicjatorem i koordynatorem była Mariola Osińska. Pomoc i wsparcie okazali nam Patroni Honorowi Dnia Dawcy: Burmistrz Strzegomia Zbigniew Szuchyta i Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego Tomasz Marczak. Tego dnia w Bazie DKMS Polska zarejestrowało się 120 nowych osób.


Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowało się ponad 386 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.


Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi, koniecznej do określenia antygenów HLA.


Więcej informacji na temat tego, kto może zostać dawcą oraz jakie są sposoby pobrania szpiku i komórek macierzystych, znajdą Państwo na stronie www.dmks.pl


Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:


Data: niedziela, 24 listopada 2013 r.


Godziny: 10.00-16.00


Miejsce i adres: Miejski Ośrodek Kultury, ul.Strzelecka 12a, Nowa Ruda


Miejsce i adres: Galeria Twierdza, ul.Noworudzka 2, Kłodzko


 


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej