TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dzień akordeonuW marcu (17.03) Kłodzko zaprasza na występy mistrzów akordeonu. Przed publicznością zaprezentuje się m.in. grupa Prządka Trio.


Dwuczęściowy, sobotni koncert odbędzie się w ramach 17. Dnia Akordeonu. W pierwszej części wydarzenia na scenie KCKSiR (pl. Jagiełły 1) pojawią się Wiesław Prządka (akordeon, bandoneon), Rafał Karasiewicz (fortepian) oraz Zbigniew Wrombel (kontrabas) czyli Prządka Trio.
W zależności od miasta, z którego wywodzi się grana muzyka (Buenos Aires, Paryż i Nowy Jork), Wiesław Prządka dobrał do prezentowanego utworu instrument idealny: bandoneon, akordeon o francuskim brzmieniu musette lub akordeon jazzowy, któremu towarzyszy fortepian wraz z kontrabasem. Nie opuszczając sali koncertowej, słuchacze odbędą emocjonalną podróż do trzech niezwykłych miejsc tętniących muzyką, nadającą każdemu z nich niepowtarzalny klimat i charakter.


W kolejnej części koncertu wystąpią laureaci Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR. Bilety w cenie 20 zł (w dniu koncertu 30 zł) dostępne są w Galerii Sztuki pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej