TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dzień akordeonuNa tegoroczne obchody święta akordeonu (11.03) Kłodzko zaprosiło m.in. utalentowany duet akordeonowy z Ukrainy.


Bracia Włodzimierz i Iwan Gajdyczuk to absolwenci Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Obaj są lauretami licznych międzynarodowych konkursów. Włodzimierz był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), a Iwan pracuje w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca Kalyna w Kijowie. W repertuarze duetu znajduje się muzyka klasyczna (utwory A. Vivaldiego, J.S. Bacha, P. Czajkowskiego, F. Chopina, W.A. Mozarta, J. Straussa, M.K. Ogińskiego), jazz i awangarda.
Artyści wystąpią przed kłodzką publicznością w sobotę (11.03) o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1).
Innymi atracjami świąta akordeonu w Kłodzku będą popisy laureatów II Turnieju Akordeonowego Hrabstwa Kłodzkiego oraz pokaz taneczny. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Galerii pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej