TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Feta z DżememDżem i Kobranocka będą gwiazdami 24. Wielkiej Fety Agroturystycznej w Szczytnej. Impreza potrwa 3 dni (2-5.08).


Tegoroczna edycja Agrofety rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 16.00 od zlotu aut terenowych Off Road Trial. Od godz. 18.00 ruszy rockowo-bluesowa uczta. Na początek zespół SEN, który wystąpił podczas zeszłorocznego koncertu Debiuty na Festiwalu w Opolu. Po nim zaprezentuje się pilski zespół The Cuts. Grupa występowała m.in. na festiwalu TOPtrendy w Sopocie oraz w Opolu. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka – zespół Dżem. O godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka.


Czwarty dzień sierpnia upłynie pod znakiem przyśpiewek wiejskich (godz. 15.00) oraz Wielkiej Gali Disco Polo (godz. 18.00). Na scenie zaprezentują się m.in. Youpiter, Diadem oraz B-qll. Na zakończenie dnia (godz. 22.30) rozkręci się dyskoteka pod gwiazdami.


W niedzielę (5.08 o godz. 12.45) odbędzie się Festiwal Pieśni i Obrzędów Weselnych, a o godz. 14.00 do Szczytnej zjadą się stare samochody. Muzycznie zrobi się ponownie o godz. 18.00. Wystąpią m.in. Julia Busse i Monika Milke, a covery zaśpiewa Paulina Kassa. O godz. 19.30 na scenie pojawi się Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Po niej estradą zawładnie zespół Kobranocka (godz. 21.00).
Nie zabraknie oczywiście konkursów. W sobotę o godz. 7.00 zmagania rozpoczną wędkarze (staw przy ul. Bukowej) a o godz. 13.00 wystartuje Dolnośląski Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. W niedzielę na godz. 15.30 zaplanowano widowiskowy turniej drwali. Tradycyjnie już podczas Agrofety można będzie nabyć ludowe rękodzieło, miód, ciasta i nalewki.


Wykonawcy:


Kobranocka – zespół powstał w 1985 r. w Toruniu. Muzycy odwołują się przede wszystkim do nurtów punk rocka. Na swoim koncie mają 10 albumów. Wielokrotnie występowali na festiwalu w Jarocinie. Największym hitem Kobranocki jest Kocham Cię jak Irlandię. Skład zespołu: Andrzej Kobra Kraiński (gitary, śpiew), Piotr Vysol Wysocki (perkusja), Jacek Szybki Kazik Bryndal (gitara basowa, śpiew, klawisze), Jacek Moczadło (gitara).
Dżem – zespół powstał w 1973 r. w Tychach z inicjatywy braci Otrębów oraz Pawła Bergera. W tym samym roku do zespołu dołączył charyzmatyczny Ryszard Riedel. Pierwszy album Dżem wydał w 1985 r. W lipcu 1994 r. zmarł Ryszard Riedel. Zastąpił go Jacek Dewódzki, który współpracował z Dżemem do 2001 r. Kolejnym wokalistą został Maciej Balcar. W 2005 r. w wyniku wypadku samochodowego zmarł Paweł Berger. Najpopularniejsze piosenki zespołu, jak Wehikuł czasu, Whisky, Autsajder, List do M. śpiewa już trzecie pokolenie fanów.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej