TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sierpień w PolanicyDruga połowa wakacji w Polanicy upłynie muzycznie. Marek Dyjak i Hirek Wrona uatrakcyjnią pobyt w kurorcie.


Pierwszą odsłoną muzycznych wydarzeń sierpnia w Polanicy będzie koncert zespołu Burnin’ Hearts (14.08, godz. 19.00, muszla koncertowa). Przezkolejne dwa dni (15 i 16.08, godz. 20.00) w VilliPolanica (ul. Matuszewskiego 8) grał będzie natomiast Maciej Mazurek Quartet. Artyści wystąpią wramach projektu Źródła Sztuki. Kolejną muzyczną atrakcją będzie występ Hirka Wrony z Igorem Faleckim (perkusja). Artyści pojawią się na scence przed gościnnym pensjonatem 22 i 23 sierpnia o godz.20.00. Na zakończenie wakacji (29 i 30.08, 20.00) przed Villą Polanica zagra Marek Dyjak z towarzyszeniem Marka Tarnowskiego (akordeon).


Burnin’ Hearts


Ich instrumentarium nawiązuje do lat 50-tych XX wieku. W repertuarze, oprócz numerów autorskich, mają utwory takich tuzów, jak Elvis Presley, czy Carl Perkins. W lutym 2014 grupa wydała debiutancką płytę pt. Rockabilly Life.


Maciej Mazurek


Gitarzysta sesyjny wykonujący różne style muzyczne. Współpracował m.in. z Orkiestrą Tomasza Szymusia (Taniec z Gwiazdami), z Orkiestrą Adama Sztaby (festiwal Top Trendy), z Krzysztofem Kiljańskim oraz z teatrami muzycznymi.


Hirek Wrona


Dziennikarz telewizyjny i radiowy, niezależny publicysta, DJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych. Niesforne dziecko Trójki. Miota się pomiędzy czarnymi dźwiękami: od Nowego Orleanu po Minneapolis, zahaczając o Nowy Jork i Los Angeles. Chętnie wstępuje do Londynu, ale nie zapomina o rodzimych podwórkach.


Igor Falecki


Perkusista, który zyskał sławę dzięki filmikowi zamieszczonemu w serwisie YouTube. Umiejętności Igora zostały szybko zauważone, czego efektem są kontrakty z producentami sprzętu perkusyjnego (Sabian, Mapex, Vic Firth).


Marek Dyjak


Nie spotka się go w wielkich salach koncertowych. Niestara się iść pod prąd za wszelką cenę, nie płynie też z prądem. Tworzy muzykę prawdziwą, oczyszczającą. Dla wielu stanowi wzór tego, jak pozostać sobą i jakwalczyć o siebie. Gra z zespołem, z ludźmi czującymi muzykę tak jak on, w towarzystwie naturalnego brzmienia. Bez taryfy ulgowej, po bandzie, pięknie muzycznie.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej