TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dworek pełen blaskuKwiecień w Dusznikach zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Swoim niezwykłym głosem i niebanalną urodą widzów zgromadzonych w Dworku Chopina
olśni Justyna Steczkowska (16.04).


Zaraz po Świętach Wielkanocnych, 6 kwietnia, w Dworku Chopina wystąpi Andrzej Cierniewski. Artysta na dobre zagościł na Ziemi Kłodzkiej, regularnie dając swoje koncerty w uzdrowiskach. Występ Andrzeja Cierniewskiego rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety wstępu w cenie 25 zł do nabycia w Dworku Chopina.

Najważniejszym wydarzeniem kwietnia w Dusznikach będzie koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka obdarzona czterooktawowym głosem, pochodzi z wielodzietnej, muzykalnej rodziny. Jej kariera nabrała rozmachu, gdy w 1994 roku wygrała jeden z odcinków popularnego programu Szansa na sukces. Występowała z licznymi zespołami rockowymi i jazzowymi, m.in. z Agressivą 69. W 1994 roku zdobyła Grand Prix Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później wygrała Festiwal Państw Bałtyckich w szwedzkim Karlshamn i reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizja w Dublinie. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, której owocem była debiutancka płyta artystki Dziewczyna Szamana. Album szybko zjednał sobie rzesze sympatyków, zyskując status potrójnej platyny. Do tej pory artystka wydała 11 albumów, wśród których uwagę zwraca płyta Alkimja, nawiązująca do kultury żydowskiej i śpiewana przez artystkę w językach: hebrajskim, aramejskim, ladino i jidisz.
Justyna Steczkowska wystąpiła także w filmie Na koniec świata (1999) w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz i prowadziła trzecią edycję telewizyjnego show Gwiazdy tańczą na lodzie. W zeszłym roku jej koncert w Toruniu, jako pierwszego polskiego artysty, transmitowany był przez Internet. Justyna Steczkowska zdobyła wiele nagród przemysłu muzycznego – 6 Fryderyków oraz 2 Wiktory. Koncert w dusznickim Dworku Chopina rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety wstępu w przedsprzedaży kosztowały będą 35 zł, a w dniu koncertu 40 zł.

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej