TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dwa kółka w ruchWarto zadbać o dobrą formę, bo pierwsze zawody rowerowe odbędą się już na początku maja.

Sezon rowerowy rozpoczną zmagania o Puchar Bystrzycy w kolarstwie górskim. Już 1 maja rozegrany zostanie pierwszy wyścig z tego cyklu (Bystrzyca - Parkowa Góra). Kolejne edycje odbęda się w: Międzygórzu (11.07), Idzikowie (14.08) oraz w Wyszkach, gdzie zaplanowano finał (19.09). Wśród uczestników czterech edycji zawodów rozlosowany zostanie rower górski. Szczegóły na www.bkc.net.pl.

Ósmego maja w Radkowie, po raz pierwszy rozegrany zostanie Klasyk Radkowski. W maratonie będzie można wystartować na rowerze szosowym, górskim, a nawet tandemie. Organizatorzy przewidzieli 3 długości tras do wyboru: 80, 160 i 240 km. Przetną one najpiękniejsze zakątki Gór Stołowych. Szczegółowe informacje na stronie www.klasykklodzki.com.

Tydzień później (15.05) do Złotego Stoku zawita czwarta runda cyklu prestiżowych zawodów Powerade Suzuki MTB Marathon. Na trasach o długości: 19, 44 i 76 km i przewyższeniu od 700 do 2580 m, najlepsi „górale” powalczą m.in. o rower wart 30 tys. zł. Powtórnie impreza zawita na Ziemię Kłodzką 19 czerwca (6 runda w Międzygórzu), a śmiałkowie będą musieli stawić czoła m.in. podjazdowi pod Schronisko na Śnieżniku. Szczegółowe informacje, regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej www.mtbmarathon.com.

W międzyczasie - 5 czerwca - w Polanicy zagości Eska Bike Maraton 2010. Będzie to czwarta z dwunastu rund tegorocznego cyklu Pucharu. Zawodnicy będą mieli do wyboru 3 rodzaje tras: Mini (15-30 km), Mega (40-60 km) oraz Giga (70-100 km). Szczegóły na stronie www.bikemaraton.com.pl.

Po czeskiej stronie Gór Orlickich, 26 czerwca w miejscowości Štity wystartuje morderczy maraton dla szosowców i górali Kelly´s Rampušák – Vládce Orlických Hor. Trasa tego wyścigu liczy od 30 do 90 km dla rowerów górskich oraz od 130 do 200 km dla kolarek. Szczegóły na stronie www.rampusak-stity.cz.

Niezwykle aktywnie zapowiada się początek wakacji. Już 3 lipca z Bystrzycy wystartuje pięcioetapowy wyścig szosowy RoadPro 2010 (rowery górskie i szosowe; starty indywidualne i drużynowe). Zawody rozpocznie jazda indywidualna na czas z Bystrzycy na Przełęcz Puchaczówka. Drugi etap zawiedzie rowerzystów do czeskiego miasta Usti nad Orlicą. Na trasie wyścigu, liczącego w sumie prawie 600 km, znalazły się: Szczytna, Radków, Paczków i Międzygórze. Szczegóły na www.roadpro.pl.

W Dusznikach, 25.07 rozpoczną się pięcioetapowe zawody Sudety MTB Challenge, których trasa powiedzie dookoła Ziemi Kłodzkiej, po obu stronach granicy. Pierwszego dnia zmagań rozegrany zostanie prolog z Dusznik na Jamrozową Polanę. Długodystansowe ściganie wystartuje 26 lipca, przecinając: czeskie Kraliky, Stronie Śląskie, Bardo, Głuszycę, by 30 lipca zawitać do Kudowy. W sumie zawodnicy pokonają ok. 365 km (przewyższenia - 10 500 m). Szczegółowe informacje na stronie http://pl.mtbchallenge.webworld.pl.

Kudowa to kolarskie miasto - 25 lipca wystartuje tam długodystansowy wyścig Glacensis MTB Challenge 2010. Na początek 10-kilometrowy prolog, a potem mordercze ściganie po spalonych słońcem sudeckich trasach. Wyścig zakończy się 5 dni później w Głuszycy, a zawodnicy przejadą w sumie ponad 350 km. Szczegóły na www.bikemaraton.home.pl.
Siódmego sierpnia - w Zieleńcu - kolarze wyruszą na trasę VII Klasyka Kłodzkiego. Wyścig ten na stałe wpisał się w kalendarz rowerowych imprez Ziemi Kłodzkiej, a tegoroczna najdłuższa trasa, licząca blisko 240 km, poprowadzi przez najtrudniejsze podjazdy regionu. Również w tym wyścigu startować można zarówno na kolarce, jak i góralu. Szczegóły na www.klasykklodzki.com.

Amatorów ścigania leśnymi duktami z pewnością zainteresują Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka. Memoriał zaplanowano na 15 sierpnia, a startujący z Zieleńca zawodnicy będą mogli wybrać jedną z dwóch tras: Mini o długości 32,5 km oraz Mega o długości 60,5 km. Patronat Honorowy nad imprezą objął najwybitniejszy polski kolarz - Ryszard Szurkowski. W ubiegłym roku na starcie zawodów pojawili się także reprezentanci Polski w kolarstwie górskim z Mają Włoszczowską na czele. Szczegółowe informacje na temat maratonu dostępne są na stronie www.memorial.bikebrother.pl.

Sezon rowerowy na Ziemi Kłodzkiej zwieńczy Maraton MTB Śladami Wilka, który 5 września odbędzie się w Międzylesiu. Szczegóły na stronie www.klasykklodzki.com.

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników kolarstwa ekstremalnego. W Czarnej Górze na najtrudniejszej i jednej z najdłuższych tras downhillowych w Polsce dwukrotnie rozegrane zostaną zawody zaliczane do Pucharu Polski. Pierwsza impreza odbędzie się w dniach 1-2 maja. Druga, w randze Mistrzostw Polski, rozegrana zostanie w dniach 17-18 lipca. Szczegóły na www.parkrowerowy.pl.

W nadchodzącym sezonie warto też spróbować swoich sił w wyścigach z serii UpHill Cup, które organizowane będą na bardzo wymagających podjazdach. Przed nami sześć tego typu imprez na trasach: Javornik (Czechy)-Przełęcz Lutynia, Stronie-Puchaczówka, Szklarska Poręba, Rudawa-Zieleniec, Stara Bystrzyca-Spalona Górna oraz Radków-Karłów. Szczegóły na stronie www.uphillcup.mtbpro.pl.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej