TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Bystrzyckie dożynkiW ostatnią niedzielę miesiąca (30.08) miasto zaprasza na uroczystość dożynkową. W programie m.in. występ grupy Kraków Street Band, a dla smakoszy plenerowa patelnia.


Dożynki gminne w Bystrzycy zainauguruje Msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła. O godz. 15.00 na placu rekreacyjnym przy ul. Strażackiej rozpocznie się część oficjalna dożynek. W programie m.in. prezentacja i tradycyjne ośpiewanie wieńców oraz występy ludowych zespołów śpiewaczych. Wielbicieli dobrej kuchni organizatorzy zapraszają na degustację potraw przygotowanych przez grupę kucharzy na największej patelni w Polsce. Na straganach wystawienniczych kół gospodyń wiejskich z terenu gminy będzie można nabyć regionalne smakołyki, m.in. różnorodne wyroby pszczelarskie oraz produkty mleczne. Nie zabraknie też rozrywek familijnych – ciekawych konkursów i zawodów sportowych z nagrodami. Dla najmłodszych uczestników dożynek organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko Cyrkolandia.Wieczorem na scenie wystąpią m.in. Abba Cover oraz Kraków Street Band. Na zakończenie imprezy, o godz. 21.00 swój ognisty show zaprezentuje bystrzycki Teatr Uliczny TUB. Widowisku towarzyszyć będzie taniec z ogniem oraz chodzenie na szczudłach połączone z żonglerką.ECh
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej