TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Arie dla każdegoJuż 1 lutego w Bystrzycy wystąpi sopran dramatyczny z Wrocławia – Dominika Zamara. Artystka koncertuje w wielu krajach Europy, w Chinach i Stanach Zjednoczonych.


cławską Akademię Muzyczną a następnie otrzymała stypendium w konserwatorium muzycznym w Weronie, gdzie kształciła głos u mistrzów sztuki i techniki bel canto (B. Pola, E. De Mori, A. Ferrarini, M. Freni, M. Melani, A. Althoff-Pugliese, D. Anselmi).
W 2008 r. odbyła trasę koncertową po Francji z organistą Fabricem Pitrois. Zaśpiewała także w Teatrze Narodowym w Czarnogórze w obecności prezydenta kraju (występ był transmitowany przez telewizję). Rok później we Włoszech wzięła udział w licznych koncertach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod batutą E. De Mori. W 2010 r. koncertowała w Wiedniu z pianistą C. Kwapiszem, a w 2011 r. zaśpiewała główną partię w światowej premierze opery Un Tramonto G. Coronaro, pod dyrekcją S. Carliniego (Teatro Olimpico, Vicenza, Włochy).
Artystka występowała w wielu krajach Europy, a w 2012 r. zadebiutowała w USA, w Warner Grand Theater w Los Angeles, występując wspólnie z kompozytorką M. Newman i orkiestrą kameralną z Hollywood.
W 2013 roku, w Wiedniu, na gali rozdania Złotych Sów (nagrody przyznawane przez Klub Inteligencji Polskiej - Polonijne Oskary), została uhonorowana nagrodą w kategorii muzyki klasycznej za wybitne osiągnięcia artystyczne. Następnie odbyła trasę koncertową po USA wspólnie z gitarzystą, prof. St. Alexandrowiczem. Wystąpiła również w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Nowym Jorku - Avery Fischer Hall przy Metropolitan Opera, gdzie zaśpiewała z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Koncert poprowadził znany aktor, reżyser i producent Kevin Spacey.


Dominika Zamara jest laureatką międzynarodowej nagrody Ojca Pio za osiągnięcia artystyczne oraz nagrody A.N.L.A.I. Stradivardi za płytę DVD z muzyką Vivaldiego i Mozarta. W 2014 r. zadebiutowała w Meksyku, w Sali Manual Pomce, uchodzącej za najbardziej prestiżową salę koncertową Ameryki Łacińskiej. W 2015 r. odbyła tournée po Chinach wraz z orkiestrą symfoniczną z Zhuhai pod dyrekcją T. Chun-yu Chen, a rok później zadebiutowała w Korei Południowej koncertem z Prime Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Daniel Park.


Koncert Dominiki Zamary odbędzie się w pierwszy piątek lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). Wstęp na recital jest bezpłatny.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej