TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dolnośląski Festiwal NuakiDolnośląski Festiwal Nauki już po raz piąty zagości w Bystrzycy (10-11.10). W jego ramach odbędzie się 76 wydarzeń, które poprowadzą naukowcy, astronomowie, lekarze, wojskowi i pasjonaci. Gościem specjalnym tegorocznej edycji DFN będzie Przemysław Saleta (10.10).


Inauguracja 16. edycji dolnośląskiego święta nauki nastąpiła we wrześniu we Wrocławiu. W październiku w ośmiu miastach regionu, w tym w Bystrzycy Kłodzkiej, odbędą się sesje wyjazdowe festiwalu. Przedsięwzięcie trafiło do bystrzyckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących za sprawą dr Małgorzaty Żochowskiej, koordynatorki tej części projektu. W programie tegorocznego DFN znalezły się m.in. wykłady, warsztaty, laboratoria i dyskusje prowadzone przez ekspertów z wielu dziedzin. Atutem wydarzenia jest jego olbrzymia różnorodność. Oprócz nauki, sztuki i kultury tematem zajęć będą m.in. sport, pasje kulinarne, wojskowość, medycyna sądowa, genetyka,wirusologia, astrologia, antropologia oraz techniki samokontroli umysłu. Wykład inauguracyjny pt. Między chemią, fizyką i medycyną, odbędzie się 10 października o godz. 12.00 w sali nr 18 ZSO (ul. Sempołowskiej 13), a poprowadzi go prof. Kazimierz Orzechowski - szef festiwalu na Dolnym Śląsku. W tym samym dniu o godz. 15.00 na wykład pt. Co zrobić aby marzenia się spełniały? zaprasza gość specjalny bystrzyckiej części festiwalu, mistrz świata i Europy w kick-boxingu - Przemysław Saleta (były uczeń bystrzyckiego liceum). Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają na koncert pt. Muzyczna podróż po Europie, który rozpocznie się o godz. 17.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (pl.Wolności, Ratusz). Jedną z atrakcji drugiego dnia DFN (11.10) będzie nocna wycieczka połączona z obserwacją gwiazd i gwiazdozbiorów, którą poprowadzi dr Grzegorz Kopacki - astronom z Uniwersytetu Wrocławskiego.


W festiwalu uczestniczyć będą także inne miasta Ziemi Kłodzkiej: Kłodzko, Duszniki oraz Kudowa. W czwartek i piątek (10 i 11.10.) od godz. 11.00 w dusznickim Muzeum Papiernictwa trwać będą lekcje muzealne pt. Rękodzieło papiernicze, a w Parku Narodowym Gór Stołowych w Kudowie spotkania z przyrodą. Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zaprasza w piątek (11.10) o godz.9.00 na wykład geologa A. Stryjewskiego – Meteorów wpływ na życie.


Szczegółowy program na stronach www.festiwal.wroc.pl/2013 oraz www.dfn.bystrzyca.eu


Ewa Chalecka


Dolnośląski Festiwal Nauki


Dolnośląski Festiwal Nauki to cykl wydarzeń popularno naukowych organizowanych co roku przez wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Adresatem festiwalu są pasjonaci nauki, kultury i sztuki. Tegoroczna edycja festiwalu upłynie pod hasłem Nauka obywatelem Europy.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej