TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Docenione ElegieDocenione Elegie


W piątek (19.10) kapituła złożona z dziennikarzy i krytyków wybrała kolejną grupę artystów nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Nagrodę przyznaje się w dwóch kategoriach: muzyka poważna i muzyka rozrywkowa - za działalność w ubiegłym sezonie artystycznym.             W muzyce poważnej nominowani zostali: Ernst Kovacic za nagrania, w wyszukanym repertuarze, dokonane z Wrocławską Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Paul Preusser - pomysłodawca Festiwalu Muzyki Johna Cage'a i organizator projektu Flexible Orchestra we Wrocławiu oraz Magdalena Kulig i Magdalena Blum za płytę "Elegie". Trzymajmy kciuki za przedstawicielkę Ziemi Kłodzkiej Magdalenę Kulig z Kłodzka. Laureatów konkursu poznamy 26 listopada podczas uroczystej gali.


Nagrody - 10 tys. zł dla zwycięzców - funduje miasto Wrocław. 


 


Nagroda Muzyczna w kategorii muzyki poważnej powstała dwanaście lat temu. W kategorii muzyki rozrywkowej laury przyznaje się od 2009 roku. Laureatami poprzednich edycji są m.in.: Ewa Michnik - dyrektorka Opery Wrocławskiej, Jan Stanienda i Tomasz Kwieciński - realizatorzy festiwalu "Wieczory w Arsenale" czy Wioletta Chodowicz - solistka Opery Wrocławskiej
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej