TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Bitwa o TwierdzęKłodzko zaprasza na obchody Dni Twierdzy Kłodzko. Podczas 13. edycji wydarzenia (10-12.08) nie
zabraknie oczywiście hucznej inscenizacji bitwy.


Szczęk oręża, huk armatnich wystrzałów, zapach prochu i niezwykłe emocje – oto Dni Twierdzy Kłodzko w skrócie. Tym razem impreza odbędzie się w dniach 10-12.08. Na sobotę 11.08 zaplanowano prolog bitwy o bastion. W południe kłodzki rynek stanie się areną wojennej rozgrywki między wojskami francuskimi a pruskimi. Będzie to spektakularna uwertura do zasadniczej bitwy. Na wieczór zaplanowano koncert.
Niedzielą wstrząśnie główne wydarzenie 13. Dni Twierdzy Kłodzko, czyli rekonstrukcja oblężenia miasta z 1807 r. Na północno-zachodnich przedpolach twierdzy zobaczymy liczne regimenty, wśród których nie zabraknie oczywiście 47. Pruskiego Pułku Piechoty z Kłodzka. W środku obiektu przez cały okres trwania eventu zainstaluje się Fort Market - jarmark z ofertą regionalnych producentów i rękodzielników.
Twierdza Kłodzka miała bardzo ważny udział w obronie Śląska podczas wojny prusko-napoleońskiej. Po wygranych przez Francuzów starciach m.in. o Jaszkową Górną i Dolną, dowodzący wojskami Hieronim Bonaparte (brat Napoleona I), przypuścił szturm na kłodzką warownię, którą ostatecznie poddano. W bitwie po stronie francuskiej brały udział m.in. szwadrony ułanów polskich Legii Polsko-Włoskiej.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej