TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dni TwierdzyW długi weekend (14-17.08) kłodzki bastion zaprasza na pełne tajemnic nocne wędrówki, jarmark forteczny oraz historyczne inscenizacje.


W ramach tegorocznych Dni Twierdzy, 14 sierpnia o godz. 20.00 Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza 4) zaprasza na Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem. Uczestnicy wyprawy zgłębiać będą sekrety mieszczańskiego życia miasta z przełomu XIX i XX wieku. Zwiedzanie najciekawszych zakamarków Kłodzka rozpocznie się na muzealnym dziedzińcu (mile widziane historyczne przebrania). Jeszcze tej samej nocy (godz. 23.00) odbędzie się zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem. Ciemności bastionu rozproszą pochodnie, błysk mieczy, muzyka, legendy i związane z nimi tajemnice. Do zwiedzających dołączą mnisi, księżniczki, rycerze i żołnierze. Drugiego dnia święta twierdzy (15.08) na Wyspie Piasek nad Młynówką rozpocznie się Jarmark Forteczny (regionalne specjały i rękodzieło artystyczne), który potrwa do niedzieli (17.08). W sobotni i niedzielny poranek (16 i 17.08) od godz. 7.00, Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na targi staroci. Warto również wybrać się na kłodzki rynek (pl. B. Chrobrego), by zobaczyć inscenizację historyczną – przygotowanie do obrony miasta i twierdzy przed atakiem wojsk francuskich w czerwcu 1807 roku, która odbędzie się 16 sierpnia o godz. 12.00 oraz rekonstrukcję bitwy o twierdzę (godz. 16.00). W niedzielę (17.08) o godz. 16.00 na skwerze przy moście św. Jana wystawiony zostanie spektakl dla najmłodszych pt. Prosiaczek Czok. Dodatkowo, w czwartek, piątek i sobotę Kłodzko zaprasza na wieczorne kino w plenerze - Filmowy Kanał Młynówki (skwer przy moście św. Jana). Szczegółowy program wydarzenia na www.centrum.klodzko.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej