TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Atrakcyjna BystrzycaWycieczki, pokazy i inscenizacje to nieodłączny element Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 27-29 września.


Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej rozpoczną się w czwartek (27.09), a swym zasięgiem obejmą Bystrzycę, Międzygórze, Gorzanów oraz Długopole-Zdrój. Tym razem wydarzeniu przyświecać będzie hasło – Turystyka, a transformacja cyfrowa. Już w czwartek organizatorzy zapraszają na pokaz niecenia ognia do Muzeum Filumenistycznego (Mały Rynek, Bystrzyca) i do zapoznania się z wyjątkowymi ofertami kurortu Długopole-Zdrój (centrum obsługi kuracjusza, tel. 74 8139051).
W programie drugiego dnia obchodów (piątek, 28.09) Bystrzyca poleca atrakcje dla najmłodszych (rajd małego turysty) oraz bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Również w piątek o godz. 20.00 Pałac Gorzanów zaprasza na pełne przygód i niespodzianek nocne zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego (kontakt: 601810684). Tego samego dnia, o godz. 16.00 w parku zdrojowym w Długopolu-Zdroju odbędzie się maraton zumby z instruktorem.
Na zakończenie (29.09) organizatorzy zapraszają na wycieczkę do Międzygórza. Start wyprawy o godz. 9.50 ze stacji PKP w Bystrzycy (zgłoszenia pod nr tel. 74 8135195). Tego samego dnia o godz. 12.00 warto odwiedzić pałac w Gorzanowie (tym razem opiekunowie obiektu zapraszają na zwiedzanie kompleksu w ciągu dnia). W niedzielny wieczór warto wybrać się do Bystrzycy (od godz. 19.00). Na gości czeka nocne zwiedzanie miasta, zwiedzanie średniowiecznych baszt (Wodnej, Rycerskiej i Kłodzkiej) oraz Muzeum Filumenistycznego. Szczegóły dotyczące programu wydarzenia na www.bystrzycaklodzka.pl


Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej współfinansowane są ze środków zewnętrznych w ramach projektu pn.: Baśniowa kraina u nas się zaczyna współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V-A, Republika Czeska-Polska 2014-2020, Fundusz Mikroprojektów, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej