TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Japoński jubileuszJuż po raz dziesiąty Nowa Ruda zaprasza miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni na Dni Kultury Japońskiej. Daleki kraj poznać będzie można głównie dzięki wystawom.


Paradoksalnie to Japonia zawdzięcza coś Nowej Rudzie – hymn Kimi-ga-yo, który skomponował urodzony w 1852 roku noworudzianin Franz Eckert. Na pamiątkę tych niezwykłych więzi, od dekady Nowa Ruda organizuje Dni Kultury Japońskiej, przybliżając mieszkańcom i turystom tradycje tego fascynującego kraju.


Święto dedykowane Japonii rozpocznie się 9 października o godz. 10.00 w MOK (ul. Strzelecka 2) interaktywną wystawą pt. Życie codzienne i niecodzienne w Japonii oraz ekspozycją fotografii autorstwa Eliny Yamasaki Japonia z dala od Tokio. Artystka zajmuje się reportażem oraz fotografią artystyczną i użytkową. Jej zdjęcia, fotoreportaże i eseje publikują renomowane i popularne czasopisma japońskie. Jest laureatką nagrody Japan International Photographers Association i Fuji Film Photograph Award.


Będzie też coś bardziej przyziemnego i praktycznego: warsztaty furoshiki (tradycyjny sposób pakowania prezentów w Japonii), czy ceremonia herbaciana (tradycja parzenia herbaty połączona z pokazem zakładania kimona). Można będzie również wykonać i ozdobić kartonowy parawan w dowolnie wybranej technice (kaligrafia, kolaż, malowanie itd.), wysłuchać wykładu na temat życia codziennego w Japonii oraz obejrzeć japoński film pt. Jak ojciec i syn. Wystawę interaktywną oglądać można do 18 października, a pozostałe ekspozycje do końca miesiąca. Szczegółowe informacje na www.mok.nowaruda.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej