TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Po japońsku i z humoremW październiku Nowa Ruda zaprasza na Dni Kultury Japońskiej oraz na spotkanie z Kabaretem Młodych Panów. Będzie więc egzotycznie i wesoło.


Na 13. Dni Kultury Japońskiej Nowa Ruda zaprasza już 5 i 6 października. Wszyscy odwiedzający w tym czasie Miejski Ośrodek Kultury (ul. Strzelecka 2a) liczyć mogą na niebanalną podróż po odległej kulturze, tradycjach i krajobrazach Kraju Kwitnącej Wiśni.
Zanim wydarzenie zostanie uroczyście otwarte (5.10, godz. 10.00), najmłodsi będą mieli okazję obejrzeć film pt. Wyspa psów, będący opowieścią o chłopcu Atari, który wyrusza na wyprawę z grupą czworonożnych przyjaciół (godz. 8.00, wstęp wolny). O godz. 10.30 rozpoczną się warsztaty poświęcone japońskiemu design’owi.
Mapa Japonii, to prezentacja kraju i opowieść o jego największych atrakcjach, zabytkach i smakach, a najmłodsi będą uzupełniali mapę wycinankami z japońskich gazet. Będzie też można ozdobić papierowe torebki japońskim pismem.
Popołudniowy blok atrakcji rozpocznie się o godz. 16.00 od warsztatów zdobienia butelek na sos sojowy japońskimi wzorami (liczba miejsc ograniczona). O godz. 17.00 znów wyświetlona zostanie Wyspa psów, a godzinę później film pt. Blask, opowiadający o uczuciu pomiędzy kobietą tworzącą napisy do filmów, które czytane są osobom niewidomym i słabowidzącym, a tracącym wzrok kamerzystą.
Podczas 13. Dni Kultury Japońskiej otwarta zostanie wystawa pt. Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań, poświęcona zagadnieniom wzornictwa japońskiego, będącego kontynuacją dawnych tradycji. Ekspozycja czynna będzie dla zwiedzających do 21 października. Warto dodać, że w weekend (5-7.10) kino MOK wyświetlać będzie codziennie filmy Wyspa psów (godz. 17.00) oraz Blask (godz. 19.00). Wstęp 12 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.plInspiracją dla organizacji Dni Kultury Japońskiej w Nowej Rudzie jest postać urodzonego w tym
mieście Franza Eckerta - niemieckiego kompozytora i twórcy hymnu Japonii (1889).


Po egzotycznej podróży na Daleki Wschód czeka nas beczka śmiechu w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów. Społeczno-obyczajowy humor kabaretu sprawia, że jego twórcy zyskują nie tylko coraz szersze grono fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z Ryjkiem i PaKą na czele. Kabaret tworzą Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk oraz Łukasz Kaczmarczyk.
W Nowej Rudzie artyści pojawią się 27 października z programem Bogowie. Początek o godz. 16.00, wstęp 60 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej