TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Dni KłodzkaTegoroczne Dni Kłodzka zainauguruje uroczysty kolorowy pochód z udziałem orkiestry dętej – trasa pobiegnie z rynku na  stadion miejski, gdzie przeprowadzone zostaną liczne turnieje, pokazy judo i musztry żołnierskiej, prezentacje epokowej broni, sprzętu medycznego oraz samochodów służb mundurowych. Wieczorem publiczności zaprezentują się zwycięzcy  przeglądu kłodzkich talentów Pokaż swój talent, a o godz. 20.00 na scenie pojawi się gwiazda – zespół IRA.


IRA to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. W 1994 r. spośród setki innych formacji wybrani zostali do  supportowania Aerosmith. W 1996 na pięć lat zawiesili swoją działalność. Po reaktywacji ich nowe utwory szybko zagościły na listach przebojów. Muzycy otrzymali dwukrotnie nominację do Fryderyków.


Obecny skład zespołu:
Artur Gadowski – śpiew
Piotr Sujka – gitara basowa
Wojciech Owczarek – perkusja
Marcin Bracichowicz – gitara elektryczna
Piotr Konca – gitara elektryczna


 


Niedzielne atrakcje (27.05) skierowane będą głównie do najmłodszych. W ramach kłodzkiego Dnia Dziecka na stadionie  odbędzie się festyn rodzinny. W programie m.in. turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, warsztaty plastyczne, pokazy  szczudlarzy i klaunów. Na stadionie stanie też wesołe miasteczko i namioty Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. O godz. 18.00  rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami.


Również Muzeum Ziemi Kłodzkiej przyłączyło się do obchodów dni miasta. W planie: wernisaż wystawy Tomasza  Pućkowskiego, kłodzkiego witrażysty i fotografa (24.05., godz. 17.00), koncert kłodzkiej PSM - Promocje Młodych Muzyków (25.05., godz. 17.00), giełda skał i minerałów (26.05., od godz. 9.00) oraz targi staroci (27.05., od godz. 8.00).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej