TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zawody na poziomieZieleniec nie raz udowodnił, że lubi innowacje. Tym razem zaprasza na zawody w zupełnie świeżej w kraju dyscyplinie – disc golfie (24-25.10).


Disc golf to dyscyplina dopiero raczkująca w naszym kraju. Różnica między tradycyjnym golfem, a disc golfem polega przede wszystkim na tym, że zamiast piłeczki wbijanej za pomocą kija do dołków, zawodnicy rzucają specjalnym dyskiem, podobnym do frisbee, do ustawionych na polu koszy. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee” (obszar, z którego gracze wykonują pierwszy rzut na danym dołku), każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał. Pole w Zieleńcu liczy 10 dołków i wyposażone jest w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy oraz certyfikowane kosze, używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku, niezależnie od sportowych predyspozycji. Jedyny w Polsce profesjonalny DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki i Winterpolu - łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut na przejście całej trasy. Zawody będą pierwszymi w Polsce, zaliczanymi do punktacji PDGA, czyli międzynarodowej federacji disc golfa. Dzięki tej imprezie Polska oficjalnie stanie się członkiem PDGA. Na starcie z pewnością pojawią się najlepsi w Polsce „golfiści”, ale nie chodzi tu wyłącznie o zwycięstwo, a o dobrą zabawę. Szczegóły na www.zieleniec.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej