TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Klasyka na Ziemi KłodzkiejW pierwszy weekend miesiąca (3-4.10) odbędzie się 14. Międzynarodowy Festiwal im. I. Reimanna. Gościem honorowym wydarzenia będzie praprawnuczka kompozytora Christel Kaven. 


Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu im. I. Reimanna rozpocznie się 3 października o godz. 17.00 koncertem w krosnowickim kościele św. Jakuba. Nazajutrz (4.10) organizatorzy zapraszają do Jaszkowej Dolnej na godz. 11.00 – tym razem koncert odbędzie się w kościele św. Jana Chrzciciela. Wystąpią: chór Campanula z Dolni Dobrouč (Czechy), Opolski Chór Kameralny, bystrzycki Chór z Gór, Miejski Chór Mieszany Lutnia z Kłodzka, Towarzystwo Śpiewacze z Krosnowic, zespół trąbek PSM z Kłodzka i Bystrzycy oraz Reimann String Orchestra z Opola.W programach obu koncertów m.in. utwory kompozytora oraz inne dzieła muzyki sakralnej. Wstęp wolny.


Ignaz Reimann
Urodził się 1820 roku w Wambierzycach. Po ukończeniu seminarium osiadł w Krosnowicach, gdzie pełnił funkcję dyrygenta miejscowego chóru. Właśnie wtedy odkrył swoją życiową misję - tworzenie pełnych powagi i kunsztu utworów kościelnych. Kompozycje Reimanna zyskały uznanie i bardzo szybko rozpowszechniły się na Śląsku, w Bawarii, Austrii, a nawet w Ameryce. Muzyk tworzył również utwory koncertowe oraz na chóry.


 


Klasyczna premiera DFM


Czwartego października o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Wystąpi również wybitny organista Thomas Cornelius.


W programie kolejnego koncertu Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego znalazła się prapremiera utworów Thomasa Corneliusa Drei Gebete (Trzy modlitwy). Publiczność wysłucha również utworu na organy La nuit mystique w wykonaniu Thomasa Corneliusa oraz dwóch mszy Stanisława Moniuszki - Mszy Piotrowińskiej i Mszy Des-dur w wykonaniu zespołu Śląsk.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej