TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień z klasykąW ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego we wrześniu przed publicznością wystąpią: Zuzanna i Maciej Batorowie (9.09), Gedymin Grubba (16.09), Maksymilian Grzesiak i Mikołaj Ferenc (22.09) oraz Karol Lipiński i Stanislav Surin (30.09).


Na pierwszy z wrześniowych koncertów organizatorzy festiwalu zapraszają w niedzielę (9.09) o godz. 19.00 do kościoła św. Michała Archanioła w Lewinie Kłodzkim. W recitalu mistrzowskim wystąpi małżeństwo Zuzanna i Maciej Batorowie (organy). Maciej Bator pochodzi z Kłodzka i jest absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego oraz Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie. Piastuje funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy. Zuzanna Bator jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Musikhochschule w Stuttgarcie.


Tydzień później (16.09) o godz. 19.00 w kościele św. Jakuba Ap. w Krosnowicach, wystąpi Gedymin Grubba (organista, kompozytor, dyrygent, improwizator). Artysta występuje na całym świecie. Jest też Prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. G. Faure.


W sobotę (22.09) o godz. 19.00 w Pałacu Żelazno wystąpi duet - Maksymilian Grzesiak (skrzypce), Mikołaj Ferenc (fortepian). Maksymilian Grzesiak jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i laureatem wielu prestiżowych nagród. Mikołaj Ferenc ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu.


Na ostatni z wrześniowych koncertów DFM zaprasza w niedzielę (30.09) o godz. 19.00 do kościoła św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Wystąpią: Karol Lipiński (skrzypce) i Stanislav Šurin (organy). Karol Lipiński jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu i laureatem szeregu konkursów. Stanislav Šurin ukończył State Conservatory w Bratysławie i Diocesan Conservatory w Wiedniu. W 2016 r. otrzymał nagrodę Fra Angelico.


Przed każdym z wrześniowych koncertów, o godz. 16.00 odbędą się warsztaty muzyczne dla najmłodszych z udziałem artystów. Wstęp na warsztaty i koncerty jest wolny.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej