TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kilar według StankiewiczaW czerwcu (6.06) organizatorzy Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego zapraszają do Trzebieszowic na koncert kompozytora i pianisty jazzowego - Kuby Stankiewicza.


Podczas koncertu w trzebieszowickim Zamku na Skale Kuba Stankiewicz zaprezentuje publiczności kompozycje z płyty pt. Kilar (2013). Utwory tworzone w oparciu o tematy filmowe Wojciecha Kilara są rozpoznawalne nawet wtedy, gdy przechodzą zupełną transformację i odbiegają od pierwowzorów. W przepięknych melodiach bez trudu rozpoznamy muzykę do Rodziny Połanieckich, Ziemi obiecanej, Trędowatej, Kroniki wypadków miłosnych... dlatego koncert dedykowany jest nie tylko koneserom jazzu, ale również miłośnikom klasyki polskiego kina. To nie tylko wzruszający, muzyczny powrót do przeszłości, ale i jazz na najwyższym poziomie. Kontynuacja tego, co tradycyjne w gatunku, zwłaszcza w polskiej pianistyce jazzowej, a także odwołanie do współczesnej muzyki improwizowanej we wszystkich jej aspektach - od znakomitego warsztatu po doświadczenie i dojrzałość. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.


Ewa Chalecka


fot. M. Siergiejewicz


Kuba Stankiewicz


Muzyczne dokonania artysty plasują go wśródnajlepszych polskich pianistów jazzowych. Debiutował w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego. Wlatach 1987-1990 studiował w Berklee Collegeof Music w Bostonie i podróżował po USA z Orkiestrą Artie Shawa. Jest laureatem nagrody O.Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. T. Monka. Po powrocie do kraju Stankiewicz założył własny zespół, a jego autorski album Northern Song uznano za płytę roku czytelników magazynu Jazz Forum (1993). Za osiągnięcia twórcze muzyk otrzymał nagrodę III Programu Polskiego Radia. Wysoko oceniono także płyty formacji Traveling Birds Quintet, które artysta współtworzył z Darkiem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem i Cezarym Konradem. W 2009 roku artysta otrzymał tytuł doktora na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej