TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
DFM jesiennieW październiku Dolnośląski Festiwal Muzyczny zaprasza na inspirujące warsztaty i koncerty. Wystąpią m.in. Magdalena Kulig, Magdalena Blum, Tomasz Krzysica i Thomas Cornelius.


Drugiego października o godz.19.00 organizatorzy DFM zapraszają do Bazyliki Mniejszej Nawiedzenia NMP w Bardzie na koncert organowy z towarzyszeniem orkiestry. W programie m.in. Koncert organowy g-mol Poulenca, Sonata kościelna C-dur Mozatra, Koncert organowy g-moll Haendla oraz prapremiera światowa Koncert organowy Thomasa Corneliusa. Wystąpią Thomas Cornelius (organy) oraz Orkiestra Festiwalowa DFM. Dyrygował będzie charyzmatyczny Wojciech Rodek, jeden z największych talentów dyrygenckich młodego pokolenia.


W kolejne piątki, także w Bardzie, odbędą się koncerty edukacyjne (7 i 21.10, godz. 16.00) oraz mistrzowskie recitale organowe w wykonaniu T. Corneliusa (8.10) i P. Rojka (22.10) o godz. 16.30.
W niedzielę (9.10, godz. 19.00) w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie, w koncercie kameralnym wystąpi duet fortepianowy: Magdalena Blum i Thomas Cornelius. W programie m.in. utwory M. Moszkowskiego i W.A. Mozarta na fortepian i cztery ręce. Kolejny koncert organowy w wykonaniu Thomasa Corneliusa odbędzie się w kościele MBR w Kłodzku (14.10, godz. 19.00).


W ostatnią sobotę października (29.10, godz. 19.00) DFM zaprasza na koncert kameralny do polanickiego Teatru Zdrojowego. W programie walce miłosne Johannesa Brahmsa. Przed publicznością wystąpi Elżbieta Nowotarska (sopran), Magdalena Kulig (mezzosopran), Tomasz Krzysica (tenor), Makary Pichura (bas), Magdalena Blum (fortepian) i Thomas Cornelius (fortepian). W niedzielę (30.10, godz. 17.00) odbędzie się ostatni jesienny koncert DFM. W Kłodzku wystąpi duo organowe Zuzanna i Maciej Batorowie (kościół pod wezwaniem MBR, pl. Franciszkański 1).


Dolnośląski Festiwal Muzyczny
Jest to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się przez niemal cały rok kalendarzowy. W programie festiwalu znajdują się zarówno koncerty muzyki klasycznej jak i jazzowej. Swój repertuar prezentują uznani artyści oraz młodzi, ambitni i zdolni muzycy. Jednym z pomysłodawców, a także dyrektorem festiwalu jest Magdalena Kulig, o część artystyczną wydarzenia troszczy się Magdalena Blum.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej