TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
DFM świątecznieW grudniu (18.12) Dolnośląski Festiwal Muzyczny zaprasza do pałacu w Żelaźnie. Wystąpią: Magdalena Kulig, Magdalena Blum, Thomas Cornelius oraz Radosław Pujanek.


Grudniowy koncert DFM-u odbędzie się w niedzielę (18.12) o godz. 19.00 w sali balowej pałacu w Żelaźnie.
W programie recitalu znalazły się utwory bożonarodzeniowe z całego świata. Wystąpią szefowe Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego: Magdalena Kulig (mezzosopran) oraz Magdalena Blum (fortepian). Towarzyszył im będzie Thomas Cornelius (fortepian) oraz Radosław Pujanek (skrzypce). Wstęp na koncert jest wolny.
Magnacką rezydencję w Żelaźnie wybudowano w latach 1797-1798. Jej właścicielem był m.in. tajny radca handlowy Hermann Dietrich Lindheim, twórca nowoczesnego przemysłu włókienniczego, właściciel fabryk na Śląsku i w Czechach. Obiekt jest dwuskrzydłową budowlą z cylindryczną wieżą w południowo-zachodnim narożniku. Atuty pałacu to marmurowe schody, sala balowa z lustrami oraz oranżeria, nietypowo usytuowana na pierwszym piętrze.


Ewa Chalecka


Wykonawcy
Magdalena Kulig -
absolwentka wydziału wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureatka wielu konkursów wokalnych.
Magdalena Blum -
absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Od 2008 r., pełni tam funkcję prorektora ds. artystycznych i naukowych.
Thomas Cornalius -
organista, pianista, klawesynista i kompozytor. Autor muzyki do ponad 30 filmów. Laureat konkursów organowych, m.in. w Rosji, Luksemburgu i w Niemczech.
Radosław Pujanek -
I koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej Narodowego Forum Muzyki (NFM). Od 2015 jest Dyrektorem Artystycznym Cyklu Kameralnego NFM.Dolnośląski Festiwal Muzyczny powstał w 2013 r. Jest to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się przez cały rok.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej