TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Debiut lataNowa Ruda przywita lato w iście rozrywkowym stylu - donGURALesko, Trzeci Wymiar oraz Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, to propozycje miasta na weekend 21-22 czerwca.


Pierwszy dzień lata w Nowej Rudzie upłynie w rytmie rapu - 21 czerwca Centrum Turystyczno-Sportowe w Słupcu (ul. Kłodzka 16) stanie się największą hip-hopową areną na Ziemi Kłodzkiej. W ramach imprezy New Hip-Hop Road Festival na scenie zaprezentują się liczne zespoły, a gwiazdami wieczoru będą donGURALesko oraz Trzeci Wymiar. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 (wstęp 5 zł). W programie również pokazy graffiti, break dance, jazdy na deskorolce, rolkach i BMXach. W niedzielę (od godz. 16.00) na scenie przy CTS wystąpią dzieci i młodzież z sekcji artystycznych noworudzkiego MOKu, o godz. 18.30 zagra czeski zespół Zabelov Group (muzyka akordeonowa), a o godz.19.00 rozpocznie się Biesiada Górnicza. Godzinę później serca widowni porwą Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Na zakończenie weekendu (godz. 21.30) zagra Nikos i grecka grupa Orfeusz.


Maciej Schulz


donGURALesko


Piotr Górny - raper i producent muzyczny. Współpracował m.in. z Tede, Miodu, Grubsonem czy Pezetem. Na swoim koncie ma m.in. siedem albumów.


Trzeci Wymiar


Grupa hip-hopowa z Wałbrzycha. W 2003 r.wydali pierwszą płytę, z której pochodzi utwór Dla mnie masz stajla. Artyści mogą pochwalićsię 5 płytami. Współpracowali m.in. z Peją, Donatanem czy Sidneyem Polakiem.


Alicja Majewska


Wielokrotnie nagradzana na licznych festiwalach muzycznych. Uhonorowana Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jej największe przeboje to: Jeszcze się tam żagiel bieli, Odkryjemy miłość nieznaną, Być kobietą.


Włodzimierz Korcz


Kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej