TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
De MonoNowa Ruda zaprasza na koncert legendy polskiej sceny muzycznej - zespołu De Mono. Andrzej Krzywy i spółka wystąpią tu 8 lutego.


W drugi czwartek lutego (8.02) do Nowej Rudy zawita zespół De Mono. Grupa powstała w 1984 r. z inicjatywy Marka Kościkiewicza. W 1989 r. ukazał się debiutancki album zespołu Kochać inaczej, z którego tytułowa piosenka była notowana na Liście Przebojów Trójki ponad rok. Bogata trasa koncertowa ugruntowała popularność De Mono na polskiej scenie muzycznej. Kolejne lata zaowocowały nowymi hitami.
W połowie lat 90. XX w. muzycy tworzyli własne projekty muzyczne. W dość często zmienianym składzie De Mono nagrało w sumie 11 albumów, z czego dwa pokryły się platyną. Zespół nagrał piosenkę na potrzeby polskiej edycji programu Big Brother, jako pierwszy w kraju wydał również album zapisany w formie pamięci przenośnej USB. Dziś De Mono tworzą: Andrzej Krzywy (wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofon, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (klawisze), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary) oraz Marcin Korbacz (perkusja).
Ciekawostką jest fakt, że w 2008 r. Marek Kościkiewicz utworzył zespół o tej samej nazwie, oparty na pierwotnym składzie: Tomasz Korpanty (wokal), Marek Kościkiewicz (gitara), Jacek Perkowski (gitara), Łukasz Przesmycki (bas), Robert Chojnacki (saksofon), Dariusz Krupicz (perkusja) i Wojciech Wójcicki (klawisze). Muzycy toczą ze sobą spór o nazwę oraz prawa do wykonywania piosenek skomponowanych przez Kościkiewicza. Do największych hitów De Mono należą: Statki na niebie, Moje miasto nocą, Znów jesteś ze mną, Kochać inaczej, Póki na to czas.
Koncert w Nowej Rudzie odbędzie się w sali widowiskowej MOK o godz. 19.00. Wstęp 60 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej