TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Duszniki pełne muzykiPogoda nie nastraja do przemierzania górskich szlaków, zatem warto skupić się na rozrywce i kulturze. W listopadzie Duszniki zapraszają na szereg wydarzeń muzycznych z Czesławem Mozilem w roli głównej.


W połowie miesiąca (13-15.11) kurort zaprasza do Dworku Chopina na 5. edycję Festiwalu im. Felixa Mendelssohna. Wydarzenie upamiętnia pobyt wielkiego kompozytora w mieście. W XIX w. w ówczesnym Bad-Reinerz mieszkała bowiem rodzina artysty. Felix Mendelssohn-Bartholdy przybył do uzdrowiska w 1823 r. i jak głosi legenda, to właśnie czar Dusznik zainspirował kompozytora do napisania słynnego Marsza Weselnego.
W piątek (13.11) o godz. 19.30 festiwal zainauguruje zespół Klezzmates w składzie: Tomasz Polak (klarnet), Bartek Dworak (skrzypce), Marcin Wiercioch (akordeon), Jarek Wilkosz (kontrabas) oraz Krzysztof Kossowski (perkusja). Nazajutrz o tej samej porze (14.11., godz. 19.30) rozpocznie się koncert arii i pieśni Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego w wykonaniu studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę (15.11) o godz. 19.30. Wystąpi w nim Karol Lipiński Ensemble w składzie: Andrzej Ładomirski (I skrzypce), Joanna Tulińska-Ładomirska (II skrzypce), Katarzyna Płachta-Styrna (altówka) i Aldona Markowicz (wiolonczela). Muzycy wykonają utwory Felix Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz Aleksandra Borodina. Na wszystkie koncerty festiwalu wstęp wolny .Pod koniec listopada do kurortu zawita Czesław Mozil. Koncert Czesław Śpiewa Solo Act odbędzie się w Dworku Chopina 27 listopada o godz. 20.00. Bilety wstępu w cenie 40 zł do nabycia w obiekcie oraz na portalu www.biletyna.pl


Czesław Mozil
Wokalista, kompozytor i akordeonista. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. W wieku 5 lat wyjechał wraz z rodziną do Danii. Był współwłaścicielem baru w centrum Kopenhagi. Mając 28 lat wrócił do Polski. Tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. W 2008 r. Czesław Śpiewa wydał pierwszy album pt. Debiut, który rozszedł się w nakładzie multiplatynowym. Do dziś artysta nagrał 5 albumów. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem. Dał się poznać jako osobowość telewizyjna (juror programu X Factor w TVN).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej