TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zabiegany regionW sierpniu Ziemia Kłodzka przeżyje inwazję uczestników zawodów biegowych i marszowych. Ludwikowice, Kudowa oraz Duszniki zapraszają do rywalizacji.


W niedzielę 9.08 Ludwikowice zapraszają na 11. Bieg na Wielką Sowę. W tym roku, ze względu na pandemię, zawodnicy będą wypuszczani na start w 150-osobowych grupach. Na najlepsze biegaczki i najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe (1000 zł za 1 m.).
Bieg wystartuje o godz. 11.00 z boiska sportowego przy ul. Kasprowicza 47. Meta oczywiście na Wielkiej Sowie. Dystans – 10 km. Zawody będą równocześnie Mistrzostwami Polski Weteranów w Biegu Górskim oraz Mistrzostwa Polski Lekarzy. Szczegóły na www.biegajwgorachsowich.pl
Pod koniec miesiąca (29-30.08) Kudowa i Piotr Hercog organizują 3. Międzynarodową Sztafetę Górską. Zawodnicy będą mieli do wyboru klika dystansów, m.in. 10 km, 21 km, 75 km. Start i meta biegów zlokalizowane zostaną w Teatrze pod Blachą w parku zdrojowym.
Szczegóły na stronie internetowej www.sztafetagorska.pl
Duszniki przez cały sierpień proponują udział w BUMie, czyli Bardzo Uciążliwym Marszu (edycja 2 i 1/2). Trasa wędrówki rozpoczyna się i kończy w Schronisku PTTK Pod Muflonem, przebiegając m.in. przez Zieleniec, Schronisko PTTK Jagodna. W sumie dystans liczy 70 km. Limit czasu na ukończenie marszu to 25 godzin. Celem tegorocznej edycji BUMu jest wsparcie dla schorowanej mieszkanki Dusznik. Szczegóły na profilu fb wydarzenia.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej