TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Czas na łyżwyAtrakcje ferii zimowych na Ziemi Kłodzkiej nie ograniczają się tylko do miejscowości narciarskich. Polanica, Kłodzko, Szczytna, a także pobliski, czeski Nachod to miejsca godne polecenia miłośnikom łyżew.


Polanica jako jedna z czterech gmin Dolnego Śląska włączona została do programu Białych Orlików finansowanego przez Ministerstwo Sportu. W efekcie tych działań, w połowie stycznia otwarto tu nowoczesne lodowisko o wymiarach 20x34 m. Mieści się ono przy Gimnazjum im. Matuszewskiego (wejście od ul. Zakopiańskiej). Z lodowej tafli można korzystać codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-21.00, a w weekendy od godz. 11.00 do 20.00. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Na miejscu można także wypożyczyć łyżwy (koszt 1 godz. – 3 zł, 2 godz. – 5 zł), kaski, a nawet naostrzyć płozy. Z polanickiego lodowiska można korzystać również wtedy, gdy temperatura osiągnie kilka stopni powyżej zera.


Na łyżwiarzy czeka również lodowisko przy hali sportowej w Szczytnej (ul. Kościelna). Obiekt działa od wtorku do piątku w godz. od 16.00 do 20.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 14.00 do 20.00. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew – kosz wypożyczenia dla młodzieży szkolnej wynosi 3 zł; dla dorosłych – 5 zł za godzinę (w cenę wliczony jest wstęp na lodowisko). Z własnym sprzętem na lodowisko młodzież szkolna wejdzie za 2 zł, a dorośli za 3 zł. Można też zaopatrzyć się w specjalny karnet imienny i korzystać z lodowiska przez cały miesiąc bez ograniczeń. Koszt karnetu to 20 zł (młodzież z gminy Szczytna zapłaci 10 zł). W trosce o bezpieczeństwo łyżwiarzy obiekt oferuje możliwość wypożyczenia kasku ochronnego (koszt 1 zł/godz.).


Również miasto Kłodzko zaprasza na taflę sztucznego lodowiska umiejscowionego w centrum malowniczego rynku. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00. Tu także istnieje możliwość wypożyczenia łyżew. Koszt wstępu – 1 zł/godz. z własnym sprzętem, a jeśli chcemy wypożyczyć łyżwy, opłata wzrasta o złotówkę za godzinę. Kłodzka tafla lodu będzie dostępna do końca zimy – pod warunkiem, że pogoda na to pozwoli.


Jeśli marzy nam się wyjazd na łyżwy do Czech warto odwiedzić Nachod. Jedną z licznych atrakcji miasteczka jest zimowy stadion sportowy znajdujący się Na Strži. Obiekt poleca kryte, sztuczne lodowisko, czynne od czerwca do lutego (szczegółowe informacje pod nr tel. 00420 491426021).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej