TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Tanecznym krokiemNowa Ruda tradycyjnie witać będzie wiosnę tańcem. Po raz 32. miasto zaprasza na Noworudzkie Spotkania Taneczne (25.03) oraz na Festiwal Tańca Comania (26.03).


Pierwszym tanecznym akcentem będą 32. Noworudzkie Spotkania Taneczne (25.03). Ideą przewodnią wydarzenia jest prezentacja bogatego dorobku stworzonego dzięki pasji wielu pokoleń noworudzian oraz potencjału rodzimych tancerzy. Miejscowy turniej tańca jest najważniejszym tego typu wydarzeniem w regionie, cenionym także na arenie ogólnopolskiej.
Na parkiecie hali CTS (ul. Kłodzka 16) zaprezentują się tancerze szkół tanecznych z wielu regionów Polski. Zmierzą się w różnych klasach i kategoriach wiekowych.
Zawodnicy zaprezentują tańce standardowe, latynoamerykańskie, a także kombinacje stylów. Imprezę podzielono na trzy bloki – pierwszy rozpocznie się o godz. 10.00, drugi o 13.30, a trzeci o 17.00. Koszt całodniowego karnetu wstępu to 20 zł.
Nazajutrz (26.03) w hali CTS spotkają się miłośnicy hip-hopu, show-dance oraz jazzu. W powietrzu zawirują mocne bity charakterystyczne dla Festiwalu Tańca Comania. Także i to wydarzenie podzielone zostało na trzy bloki. W pierwszym (godz. 10.00) zaprezentują się specjaliści od disco dance. Drugi skupi miłośników hip-hopu (początek o godz. 13.30). Show dance, taniec wolny i taniec współczesny zostaną zaprezentowane w ostatnim bloku (17.00). Podczas zawodów zatańczą zarówno małe, jak i duże formacje, podzielone na kategorie wiekowe. Tancerze walczyć będą o nagrody pieniężne i tytuł mistrza parkietu. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej