TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Melodyjna GruzjaTrzynastoosobowy Narodowy Chór Batumi z Republiki Adżarii w Gruzji wystąpi w Bystrzycy Kłodzkiej (7.12) i Kudowie-Zdroju (8.12).


W 1991 roku, z inicjatywy znanego gruzińskiego mistrza i animatora życia kulturalnego N. Surmanidze, władze miasta Batumi powołały do życia zespół wokalny i taneczny. Jego dyrektorem artystycznym
został mistrz gruzińskiej pieśni – Temur Dolidze. Grupa Batumi ma za sobą występy w wielu krajach. Dla polskiej publiczności artyści wykonają zestaw pieśni ze swojego bogatego repertuaru. Warto podkreślić, że zbiór narodowych pieśni gruzińskich został uznany przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe.


Zespół Batumi na Ziemi Kłodzkiej wystąpi dwukrotnie. W Bystrzycy chór pojawi się w piątek (7.12) o godz. 19.00 w sali widowiskowej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Dzień później grupa wystąpi w Kudowie-Zdroju. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym (ul. Moniuszki 2). Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej w Kudowie (ul. Zdrojowa 44) oraz godzinę przed koncertem w Teatrze Zdrojowym.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej