TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Chopinowski koncertDuszniki i Nowa Ruda zapraszają na Koncert Chopinowski w wykonaniu mieszkającej w Wiedniu pianistki Elżbiety Mazur (30 i 31.03).


Artystka urodziła się w Kłodzku. Ukończyła z odznaczeniem Państwowe Liceum Muzyczne w Lublinie w klasie prof. Mieczysława Dawidowicza oraz warszawską PWSM (Akademię Muzyczną) pod kierunkiem prof. Marii Wiłkomirskiej. W 1981 r. wyjechała do Wiednia, gdzie studiowała w Hochschule für Musik und darstellende Kunst, uczestnicząc m.in. w klasie mistrzowskiej, pro-wadzonej przez światowej sławy pianistę i pedagoga prof. Paula Badurę-Skodę. Była stypendystką rządu austriackiego, a w 1986 r. otrzymała honorowe obywatelstwo za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest laureatką Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej odbywającego się w regionie Waldviertel w Dolnej Austrii. Elżbieta Mazur wielokrotnie występowała w Austrii, Niemczech, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, a po 1989 również w Polsce.


• 30 marca o godz. 16.00 artystka zagra w Centrum Biznesu i Innowacji w Nowej Rudzie-Słupiec (ul. Kłodzka 22) w ramach Akademii Melomana (Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku). Wstęp wolny.


• 31 marca o godz. 15.30 Elżbieta Mazur wystąpi w Dworku im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju (park). Wstęp 15 zł (grupy 10 zł).


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej