TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Polanicki zawrót głowyMaj w Polanicy będzie niezwykle aktywny i pełen atrakcji. Występ Cezarego Pazury, imprezy kolarskie i koncerty to tylko niektóre propozycje na majówkę po polanicku.


Majówkę w Polanicy zainaugurował koncert Kamila Bednarka, który odbył się 30.04 w Teatrze Zdrojowym (godz. 19.00, wstęp 30 zł). W Święto Pracy (1.05) Polanica zaprasza do Źródła Zdrowia. Program rozpocznie rodzinny wyścig kolarski Tour de Polanica (start o 10.00 pod informacją turystyczną) i gry terenowe dla dzieci (od godz. 10.00 przy informacji turystycznej). O godz. 11.00 w Parku Józefa można będzie poćwiczyć jogę, a muszla koncertowa zamieni się w Strefę Dzieciaka – na najmłodszych czekać będą animacje, zabawy, mini-disco show i slack line. Będzie też coś dla starszych: miasteczko zdrowia (pomiar ciśnienia i poziomu glukozy, pokaz kinesiotapingu i terapii manualnej) oraz nordic walking z trenerem, loty balonem i spacery z przewodnikiem. Dzień Flagi (2.05) uświetni Kalejdoskop Filmowy (Teatr Zdrojowy, godz. 18.00, wstęp wolny).


Drugi długi weekend majowy będzie w kurorcie równie atrakcyjny. W czwartek (26.05) o godz. 16.00 w muszli koncertowej zaśpiewają trzej tenorzy – Mirosław Niewiadomski, Kordian Kacperski i Bartosz Kuczyk z Teatru Muzycznego w Poznaniu. W piątek (27.05) odbędzie się Cezary Pazura Show (godz. 19.00, muszla koncertowa w parku), a w sobotę (28.05) organizatorzy zapraszają na slot cars (tor samochodowy) dla najmłodszych (Teatr Zdrojowy, od 11.00) i widowisko plenerowe w wykonaniu teatru Avatar z Legnicy pt. Pieśń Bugajów (godz. 22.00, muszla koncertowa). Spektakl nawiązuje do powieści starosłowiańskich, które przedstawione są w nowoczesnej formie, m.in. przy wykorzystaniu promieni UV. Ostatnią odsłowną majówki będzie Śniadanie na trawie, czyli piknik z koncertem, który odbędzie się 29 maja o godz. 11.00 w Parku Józefa. 


Cezary Pazura - aktor filmowy, kabaretowy i telewizyjny, piosenkarz, reżyser i komik. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał gdańskie Złote Lwy. Grał m.in. u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: Sztos, Chłopaki nie płaczą, Kariera Nikosia Dyzmy, Kiler.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej