TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Centralnie dobra płytaReceptą na udane, jesienne wieczory jest dobry blues. Paweł Tur z zespołem Centrala 57 postarali się o jego świeżą dostawę. Właśnie ukazała się ich nowa płyta pt. Nauka Umierania.


Płyta powstała z inicjatywy Pawła Tura i Adama Polańskiego. Artyści napisali sporo dobrego materiału, który za namową przyjaciół, postanowili zaprezentować publiczności. Krążek zawiera trzynaście utworów, z czego osiem to solowe wykonania Pawła Tura. Pięć pozostałych numerów zagrał zespół Centrala 57. Muzykę do wszystkich kompozycji napisał Paweł Tur, a słowa Adam Polański oraz Tomasz Burzyński, Paweł Tur i Kacper Szuba. Płyta jest kompilacją zarówno szybkich bluesowo-rockowych numerów (Wojna, Minął Twój Dzień, Królik), jak i spokojnych, klimatycznych ballad (Nieme kino, Nauka Umierania).
Liryczne teksty, zwłaszcza autorstwa Adama Polańskiego, okraszone dobrymi dźwiękami łatwo wpadają w ucho. Twórczość Centrali 57 wyróżnia już charakterystyczny styl, odbiegający od obowiązujących, popularnych kanonów. Intensywny dźwięk gitary Pawła, podparty znakomitą rytmiką dźwięków basu Piotra Cichego i perkusji Tomka Burzyńskiego, to kwintesencja brzmienia zespołu. Do współpracy przy nagrywaniu nowej płyty Paweł Tur zaprosił Józefa Świętego Kołcza, który użyczył swojego
nieprzeciętnego głosu przy piosence Nieme kino. Całość dedykowana jest Adamowi Polańskiemu - w 25 rocznicę jego pracy artystycznej. Projekt został zrealizowany przy wydatnym wsparciu przyjaciół zespołu. Nagrań dokonał Krzysztof Alvar Witos w studiu Piotra i Pawła Paszkiewiczów w Polanicy. Projekt okładki wyszedł spod ręki Łukasza Szczepańskiego. Wszelkie informacje na temat koncertów promujących płytę dostępne są pod adresami www.myspace.com/centrala57blues oraz www.myspace.com/paweltur. Płyta do nabycia m.in. w redakcji Panoramy Ziemi Kłodzkiej. Będziemy śledzić poczynania muzyków z naszego regionu, dzięki którym o Ziemi Kłodzkiej być może zrobi się głośno w eterze.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej