TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Szóstka KaziaPolanica w październiku lśnić będzie od gwiazd, które zjawią się w kurorcie na 6. edycji Festiwalu Marii Czubaszek Cały Kazio. Będzie też sporo ciekawych podróży, o których opowie m.in. Aleksander Doba.


Cały Kazio 6. to festiwal dobrego słowa i znakomitej muzyki. Choć od kilku lat patronki wydarzenia już z nami nie ma, to jej aura obecna jest podczas każdej kolejnej edycji Całego Kazia. Festiwal odbędzie się w weekend 11-13 października. W tym roku, wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. Alicja Majewska, Krzysztof Zalewski, Zbigniew Zamachowski, zespół Lao Che, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus oraz znakomici literaci: Magdalena Grzebałkowska oraz Marcin Zaborski.
Festiwal rozpocznie Hirek Wrona wraz z festiwalowymi gośćmi, którzy pojawią się w piątek (11.10) o godz. 18.00 w muszli koncertowej.
DJ Vika zaprasza o godz. 18.30 na Dancing z Kaziem (muszla koncertowa), a od godz. 19.00 Teatr Zdrojowy stanie się sceną Kabaretonu. Wystąpią laureaci PAKI kabaret Fifa Rafa oraz Zbigniew Zamachowski (recital). Wstęp 95 zł.
Sobota (12.10) rozpocznie się od Festiwalowego Turnieju Scrabblowego z udziałem gości festiwalu (muszla koncertowa, godz. 11.00). O godz. 14.30 w Villi Polanica (ul. Matuszewskiego 8) rozpocznie się Klub Książki Rozumnej z udziałem Marcina Zaborskiego. O godz. 16.00 w Galerii Akwarium oraz w kawiarni Villi Polanica odbędzie się wernisaż wystawy płyt. Na te wydarzenia wstęp będzie wolny.
Trzy godziny później (godz. 19.00) w Teatrze Zdrojowym rozpocznie się Koncert Galowy. Przed polanicką publicznością wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Dorota Barova, Krzysztof Zalewski i Błażej Król. Gospodarzami wieczoru będą Joanna Kołaczkowska i Artur Andrus, a gościem specjalnym Wojciech Karolak. Wstęp 110 zł.
Ostatni dzień festiwalu Cały Kazio 6. (13.10) rozpocznie się od Salonu Literackiego z udziałem Joanny Kołaczkowskiej i Artura Andrusa (Teatr Zdrojowy, godz. 13.00, wstęp wolny). Do Klubu Książki Rozumnej w Villi Polanica zaprosi na godz. 15.00 Magdalena Grzebałkowska (wstęp wolny). Z kolei o godz. 17.00 na teatralnej scenie stanie zespół Lao Che (wstęp 50 zł).


W ostatni weekend października (25-27.10) Polanica zaprasza na weekend z podróżą PODRÓŻmiś. W ramach imprezy zwiedzimy różne zakątki świata, posłuchamy niesamowitych opowieści, nauczymy się fotografii mobilnej, poczytamy książki, posłuchamy muzyki, a najmłodsi opanują Strefę Małego Misia. Gośćmi wydarzenia będą Aleksander Doba (trzykrotnie przepłynął Atlantyk kajakiem, Podróżnik Roku 2015 wg National Geographic), Joanna Lamparska (autorka książek historyczno-podróżniczych) i Cezary Dziadurski (fotograf). Weekend z podróżą odbędzie się w Teatrze Zdrojowym i w sanatorium Medical Sensus.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej