TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień z KaziemCały Kazio, czyli 4. Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy, będzie najważniejszym wydarzeniem miesiąca w kurorcie (13-15.10). W mieście pojawią się m.in. Andrzej Dąbrowski, Stanisława Celińska, Artur Andrus, Wojciech Waglewski, Wojciech Karolak, Bohdan Łazuka, Kayah, Mariusz Kiljan i Michał Kempa.


Pomysłodawcą i reżyserem polanickiego Festiwalu Marii Czubaszek jest Hirek Wrona, a opiekę i główny patronat nad wydarzeniem sprawuje Program III Polskiego Radia. W weekend 13-15.10. w kurorcie spotkać można będzie mnóstwo gwiazd polskiej sceny muzycznej. Festiwal rozpocznie się 13.10 o godz. 18.30 w muszli koncertowej. Zaraz po oficjalnym otwarciu w Kawiarni Zdrojowej rozpocznie się Dancing z Kaziem, którego gościem specjalnym będzie Andrzej Dąbrowski. Wstęp na potańcówkę będzie wolny. O godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym rozpocznie się wieczór autorski, podczas którego wystąpią stund uper Michał Kempa i Stanisława Celińska. Wstęp 85 zł.
Sobota 14.10 rozpocznie się o godz. 11.00 od turnieju scrabblowego w muszli koncertowej, w którym udział wezmą goście festiwalu. O godz. 14.00, także w muszli rozpoczną się warsztaty Joga Śmiechu, które poprowadzi Piotr Bielski. Villa Polanica (ul. Matuszewskiego 8) zaprasza na godz. 15.00 do Klubu Książki Rozumnej z udziałem Wojciecha Waglewskiego. O godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie z gościem specjalnym - Wojciechem Karolakiem. W tym samym czasie na placu przed Teatrem Zdrojowym ruszy audycja radiowej Trójki pt. Myśliwiecka 3/5/7. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Wieczorem, o godz. 19.00 na deskach polanickiego teatru rozpocznie się koncert galowy: Czubaszek na drugą nóżkę. Wystąpią: Kayah, Sorry Boys, Waglewski & Boruta i Paweł Domagała. Prowadzącymi będą Artur Andrus i Michał Kempa, a gośćmi specjalnymi Wojciech Karolak i Bohdan Łazuka. Wstęp 95 zł.
Ostatni dzień festiwalu rozpocznie się od Krakowskiego Salonu Poezji. W Teatrze Zdrojowym Mariusz Kiljan zaprezentuje poezję Andrzeja Waligórskiego. Wystąpią również laureaci konkursu Cały Kazio. Początek o godz. 13.00, wstęp wolny. Na zakończenie festiwalu Cały Kazio 4. wystąpi Artur Andrus (Teatr Zdrojowy, godz. 16.30, wstęp 30 zł).
Karnety na piątkowe i sobotnie wydarzenia w cenie 160 zł można rezerwować pod nr tel. 74 8690643 i adresem e-mail rezerwacje@teatr.polanica.pl.
Szczegóły na www.festiwalczubaszek.pl


Maria Czubaszek
Pisarka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. W 1960 roku rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. Zadebiutowała jako autorka tekstów reklamowych sloganem: Jeśli chcesz mieć radio to sobie kup. W 1966 roku związała się z radiową Trójką. Znana przede wszystkim jako autorka tekstów satyrycznych słuchowisk, tj. Dym z papierosa, Małgorzaty jego życia, Serwus, jestem nerwus. Współpracowała również z telewizją oraz czasopismem Szpilki. Jest autorką tekstów do muzyki, m.in. Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej